Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért lehet jogosítványa egy...

Miért lehet jogosítványa egy 80 év feletti személynek?

Figyelt kérdés
Az ámokfutó kapcsán jutott eszembe. Én nem ismerek olyan 80 év feletti embert, akinek az autójába be mernék ülni ha ő vezet.
2010. jan. 11. 08:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Én meg nem ismerek olyan 80 év fölötti embert, akinek volna jogosítványa. Ne személyes tapasztatlokból vonjunk le általános megállapításokat.
2010. jan. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert Magyarországon a jogosítvány megszerzésének csak alsó korhatára van: a megszerzés után addig érvényes, amíg az egészségügyi alkalmasság tart. Ha pedig egészségügyileg alkalmasnak minősítik, nincs mit tenni, érvényes a jogosítványa akkor is, ha 80 év feletti.
2010. jan. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért egy kicsit komolyabban kellene kivizsgálni őket,gondolok itt valamilyen reflexvizsgálatra,mint a fiatalabbakat.Nekem csak a szememet nézik,de nem is vagyok még idős.Én sem hiszem,hogy beülnék mellé.
2010. jan. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
87%
En a ferjem nagypapaja melle ultem be 8 honapos terhesen. Feluton kiszalltam es en vezettem tovabb a nagy hasammal. A kormanyt alig ertem el, de legalabb biztonsagban ereztem magam. Megfogadtam hogy SOHA nem ulok be melle meg egyszer.Harmas helyett otosben kanyarodott( elnezte) es jott egy kamion. Ha gyorsabban jon, en most nem gepelgetek itt....Meg soha nem volt olyan halalfelelmem, mint akkor. Kokemeny lett a hasam, azt hittem, megszulok.
2010. jan. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
szerintem sem kellene 80év felett jogsit adni, csak az a baj,hogy a háziorvosok egy kis plusz pénzért megújjítják az alkalmasságit, 3 80év feletti embert is ismerek,akinek bicikliznie sem lenne szabad,nemhogy vezetni!! Életveszélyesek,de komolyan!
2010. jan. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Ezt akartam írni, mint az előttem szóló...ha a féldisznó begaloppozik a rendelőbe, vagy a boríték becsusszan a zsebbe, akkor még a féllábú, fatestű, üvegszemű emberek is megkapják az alkalmasságit. Mellesleg megjegyzem van saját ismerős, aki nem lát a fél szemére, és a lábát úgy kell betennie maga után a kocsiba és vezet...

Egyébként tényleg meg kellene szabni a jogosítvány felső korhatárát is, de tisztelet a kivételnek a fiatalok között is lehet válogatni alkalmasság szerint....

2010. jan. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
36%

Nem bántás képpen, de ismerek olyan 60 éven felüli időseket akiknek szintén nem szabadna vezetniük. Veszik az új autókat és törik is.

Én a fiataloknak próbajogsit adnék, ha bármit csinál azt alatt, elvenném a jogsiját. Az időseknél meg korhatárt vezetnék be.

2010. jan. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%
én meg a 18 éves gyerekeket nem engedném kocsiba akik parádézni akarnak és nagyzolni. ugyanolyan veszélyesek. persze tudom ez már nem tetszene mi?
2010. jan. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
kedves utolsó! az a szülők hibája,parancsolni kéne a gyerekének,de az életveszélyes öreg vezetőknek ki parancsoljon??
2010. jan. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt lehet tudni biztosan,hogy volt a 80 éves bácsinak jogosítványa ? Vagy csak beült a Ladájába aztán ment.Merthogy az autó benzin nélkül nem megy ,na de jogsi nélkül még igen.És az ilyentől ha el is veszik a jogosítványát,hát ő azért még autózni tud.
2010. jan. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!