Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyorshajtás vagy az elsőbbséga...

Gyorshajtás vagy az elsőbbségadás elmulasztása a komolyabb egy balesetnél?

Figyelt kérdés
Ismerősöm szenvedett balesetet nemrégiben. Mint kiderült, ő nem adta meg az elsőbbséget, de a másik fél meg igencsak túllépte az oda érvényes sebességkorlátot. Lehetséges, hogy neki térít a biztosító, vagy minden esetben az elsőbbségadás elmulasztása a döntő? Egyik autónak sincs cascoja csak kötelezője.

2014. júl. 30. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Annak akinek elsőbbsége van, az bármit csinálhat, maximum őt is megbünteti a rendőrség, de attól még elsőbbsége volt és kész.

Az elsőbbség adása nem függ attól, hogy a védett útvonalon közlekedő szabályosan hajtott-e, szóval az ismerősöd a hibás. Nem fog neki fizetni a biztosító.


Én hasonlóképpen jártam csak én a főúton szabálytalanul előztem, mikor belém jöttek. Az volt a hibás, aki nem adta meg az elsőbbséget. Jogosan engem is megbüntettet a rendőrség, de a biztosító nekem fizetett.

2014. júl. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. A sebességhatár jelentős túllépése esetén előfordulhat olyan helyzet, amiben az elsőbbségadás megadása nem lehetséges. Erre példa a városban 150-el száguldozó motoros esete.
2014. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Számít a sebesség túllépés mértéke. Azt hiszem 50 % felett már legalább megosztott lesz a felelősség, de kihozható a másik fél is hibásnak. Pl ha 135-el megy sima országúton. Csak ezeket nehéz bizonyítani és hosszadalmas procedúra. Könnyebb rámondani ,hogy itt a macisajt :te vagy a hibás.
2014. júl. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ehhez ismerni kellene a pontos körülményeket, a legapróbb részletig. Így csak találgatni lehet.
2014. júl. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kereszteződés, 50 es szakasz mindenfelé. Haver átmegy, erre jön a csatt. A védett úton közlekedő kb 80-90 között ment.
2014. júl. 30. 16:15
 6/8 A kérdező kommentje:
ja és féknyom nincs persze, tehát abból számolni nem fognak tudni. A szemtanúk mondták a ránézésre 80-90-et.
2014. júl. 30. 16:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazából az elsőbbségadás meg nem adása lenne a nagyobb bűn.

De ilyenkor persze lehetetlen, ha a másik jön mint a villám, nincs mit tegyél. Azonban nem lehet bebizonyitani, hogy a gyorshajtó fél mennyivel ment. Igy esélytelen a dolog.

2014. júl. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ütközés erejéből is lehet következtetni. Hosszú menet ez és kétséges a kimenetele.
2014. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!