Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha 2 sáv megy egyenesen és...

Ha 2 sáv megy egyenesen és kanyarodó útvonal következik mindkettő sáv balra megy, de alámpák előtte mutatják hogy balra kanyarodik1 út és 1 megy egyenesen?

Figyelt kérdés
Tehát a belső sából szeretnék átmenni a külső sávba a lámpa után, és megtehetem e kanyarodás közben hogy irányjelzéssel átsorolok a másikba, vagy csak akkor sorolhatok hamár megérkeztem a belső sávba és ugy a külsőbe?

2014. júl. 30. 18:43
 1/4 A kérdező kommentje:

Ez azért fontos mert adott egy másik helyzet amiben 1 sávból kanyarodok jobba 2 sávba és ott meg megtehettem azt hogy a belsőbe érkeztem, és nemértem hogy 1 sávból 2 sávba mehetek?

Elmagyarázná nekem valaki hogy milyen támpontokat vegyek figyelembe ilyenkor?

2014. júl. 30. 18:45
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudod nagyjából lerajzolni? Elég nagy katyvasz.

Ha az a kérdés, hogy kanyarban lehet-e sávot váltani, akkor a válasz nem, mivel nehézkes biztonságosan átsorolni(tükörben nagyobb a holttér, a hátranézés meg balesetveszélyes, kanyarodásnál főleg). Ez is olyan, hogy még kanyar előtt illik fékezni és visszaváltani, nem pedig kanyar közben.

2014. júl. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már kaptam választ, tehát az volt az elképzelés hogy 2 sáv megy egyenesen és lehet e kanyarodás közben átsorolni a másikba, és azért nemlehet mert akkor a másikból is lehetne és ütközések lennének, de ha 1 sávból megyünk 2 be akkor nem áll fenn ennek az ütközésnek a lehetősége.
2014. júl. 30. 23:36
 4/4 anonim válasza:

Nem!


Sávból sávba kanyarodsz, ez az alapszabály. Ez végül is tök egyértelmű, mert a forgalmi sávban kell közlekednek, cikázni nem lehet. VISZONT! Sávot váltani lehet, ha szaggatott vonal van. Kirakod az indexet, és sávot váltasz akár kanyarodás közben is. De mondom, ez egy sáv váltás! Ha kanyarodás közben teszed, ha egyenes úton. A sávváltás szabályai szerint jársz el.


Ha viszont csak egy sáv kanyarodik balra és az TÖBB sávba érkezik, akkor abba mész be, amelyik jól esik, nem kell irányjelzővel jelezni.


!Ez a K.R.E.Sz. része volt a dolognak. A valóságban ne válts sávot kanyarodás közben, csak ha már baromi jól vezetsz és az út is száraz.

2014. szept. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!