Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most én voltam a franckalap?...

Most én voltam a franckalap? Vagy Ő volt a bunkó mercis?

Figyelt kérdés

Az oktatóm azt tanította, hogy BP belvárosában muszáj kicsit pofátlannak lenni, mert soha nem engednek be!

Sávot váltottam mert az enyém megszünt(különben is jobbra tartás kötelező!) és dugó volt, vagyis lámpa.


És irány jeleztem, egy kicsit előrébb ment a sor, és ehogy volt hely, láttam a tükörbe a Mercis álltam, jelzek, és szépen lassan besoroltam elé.

Nem gurult rám, szóval gondoltam, nem lesz gond.

Erre bemegyek elé, megköszönöm neki, elakadás jeézőt használva, majd rám gurul, és nyomja rám a dudát!


Most miért? Teljesen szabályos volta, irányjelzés, tükör, meggyőződés, átsorolás, megköszönés!


Erre nyomja rám a dudát!


Most én voltam a franckalap, vagy Ő volt a hülye nagyképű Mercis?

f18



2014. aug. 1. 09:38
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
16%
Lakott területen belül nincs kötelező jobbratartás. De amúgy igen, ő volt az idióta Mercis.
2014. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg félreértés volt. Bemászol elé, benyomod a vészvillogót. Ő meg idegbajt kapott, hogy te ott akarsz parkolni az út közepén, miközben neki dolga lenne.
2014. aug. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

2-es

Akkor a Mercis a túlvilágról lehet, mert ezt a köszönési formát nagyanyám is érti.


Lehet hogy túl gyorsan jött, és igy fékeznie kellett, ezért ideges lett, hogy képzelted, hogy a Mercis elé húzol, akinek mindig elsőbbsége van és mindenki le kell húzódjon előle?

Szóval igen, a Mercis a nagyképű, törvény szerint talán te lennél a hibás, de ahog yaz oktatód is mondta, Pesten és a többi nagyvárosban is egy centit sem haladnál előre, ha mindent betartasz.

2014. aug. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Elég hülye az oktatód ha így tanít, egyszer valaki beléd fog így menni, és akkor te leszel a hibás mert nincs elsőbbséged sávváltáskor. Mellesleg, jobbratartás csak párhuzamos közlekedésre alkalmas úton van, és ha az egyik sáv elfogy akkor az nem alkalmas párhuzamos közlekedésre.

Te lehet azt gondoltad beférsz, de arra nem gondoltál hogy ha a mögötted levő meg halad előre akkor mire elkezdesz besorolni már nem biztos hogy lesz annyi hely, és fékeznie kell a mögötted levőnek. Majd ha eléd jönnek be így akkor látni fogod hogy te voltál a franckalap és nem ő (mivel kettőtök közül ő volt szabályos).

Tény hogy kicsit erőszakosnak kell lenni, de elsősorban arra kell figyelni hogy ne teremts balesetveszélyes helyzetet. A udvariassággal többre megy az ember mint a tolakodással, lehet pár autóval később sorolsz be de legalább egyben hazaérsz.

2014. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nem jött mert állt! aztán bementem elé, mögém jött 1 métert és utána nyomta a dudát!

Álló autót hogy fékeztetek le?

2014. aug. 1. 12:25
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
A "beengedést" megköszönni a villogóval szokták. Nem a vészjelzövel. Elöször balra, majd jobbra villantasz egyet...ahogy a repülövel is szokták üdvözölni egymást, csak ott nem villognak, hanem billentik a gépet egyszer jobbra, aztán balra...vagy fordítva, ez mindegy.
2014. aug. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó, nem tudom, hol élsz, de Magyarországon ma már inkább az elakadásjelző egy-két villanásával vagy kézjellel szokás megköszönni az előzékenységet. Az általad ismertetett jelzés is ismert, de nem az az elterjedtebb.


Egyébiránt itt a mercis értett félre valamit, vagy csak bunkózott, de az ilyesmivel nem kell foglalkozni, nem éri meg.

2014. aug. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

A mercis volt a bunkó. De van belőlük rengeteg az utakon ,majd megszokod.

6-os ,nem tudom hol közlekedsz ,lehet a felhők közt ,de idelent ebben az országban mindenki elakadásjelzővel köszöni meg a beengedést, ha nem int.

2014. aug. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 4165 ***** válasza:
Az egészben az F18 volt a baj. Majd idősödsz, vezetsz pár km-t és esténként fontosabb problémáid is lesznek ettől.
2014. aug. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!