Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért tiltja a kresz az...

Miért tiltja a kresz az üresben kigurulást?

Figyelt kérdés
2014. aug. 27. 17:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
gondolom ha vészhelyzet lenne és hirtelen gyorsítani kellene akkor előtte sebessége kéne rakni az autót. de egyébként is jobb motorfékkel kigurulni, ott addig legalább nem fogyaszt az autó.
2014. aug. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Dörmögő ***** válasza:
100%
Ki mondta hogy tiltja a Kresz?
2014. aug. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 kata kata ***** válasza:
21%
Szerintem csak vasúti átjáróban tiltja.
2014. aug. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

kigurulás? talán "gurulás" nem?

Amúgy nem tiltja. A vizsgán kapsz érte hibavonalat.


Ha a kocsi üresben vagy kinyomott kuplunggal gurul, akkor kevésbé lehet irányítani mint motorfékkel. Persze ettől még kell gurulni az életben, mert van amikor pont arra van szükség. Vizsgán mellőzzed.

2014. aug. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés: a KRESZ nem tiltja. Nincs benne olyan szabálypont, hogy ne lehetne üresben gurulni az autóval.
2014. aug. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Miért, tiltja? Nem hallottam róla, de annyi hülyeséget kitaláltak már, hogy el tudom képzelni, hogy beleírták. Hosszabb lejtőn azért nem biztos, hogy célszerű, ott jobb motorfékkel ereszkedni. Ha városban piros lámpa előtt kiteszed üresbe, és kigurulsz, azzal nagy veszélyt nem okozol.


Régebben egyébként voltak ún. szabadonfutós kétütemű autók, pl. Wartburg, de ha jól emlékszem a Trabant is, ott nem volt, ill. kapcsolható volt a motorfék. Szabadonfutóval, ha elvetted a gázt - sebességben is - úgy gurult tovább mint üresben, nem volt motorfék, ha újra gázt adtál, újra húzni kezdett.

2014. aug. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A kérdező arra gondol, hogy az oktató is úgy tanítja és a vizsga lapon is lehet hibapontot kapni azért, hogy ha üresben gurulsz.
2014. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Dörmögő ***** válasza:
Vezetéstechnikailag nem ajánlott. De nem tiltja semmi.
2014. aug. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg nem tiltja, összekevertem a hibavonallal. De miért nem ajánlott vezetéstechnikailag?
2014. aug. 27. 19:57
 10/21 Dörmögő ***** válasza:
Szerintem azért tanácsos motorfékkel haladni mert akkor 0 a pillanatnyi fogyasztás, ugyanis a kerekek hajtják a motort. Más felől meg adott esetben lehet hogy nem fékezni kell hanem gyorsítani, és azt egy gázadással megteheted váltó használata nélkül.
2014. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!