Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mekkora volt a legkissebb...

Mekkora volt a legkissebb sebességtullépés, amiért megbuntettek?

Figyelt kérdés
ha 10-15 kmh-val meghaladom neha az adott sebességhatárt akkor azért megbuntethetnek ,mert azt hallottam ,hogy ennyit még elengednek

2014. aug. 27. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Rosszul tudod, 3 km/h a tűrés, az felett már jár a helyszíni bírság. Amiről hallottál az az objektív felelősség alapján kiszabott közigazgatási bírság.
2014. aug. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Konkrétan a kérdésre válaszolva: nemrég fizettem 5000 Ft-ot, mert Gyomaendrődön bemértek lakott területen 57-tel...

:(

2014. aug. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kaptam 30.000.- csekket, mert 42-vel mentem 30-as táblánál...
2014. aug. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Koplárovics Béci ***** válasza:

100-ból 99 esetben kifekszenek mérni, de nem állnak ki odébb leállítani (helyszíni bírságolni). De valóban, ilyenkor már 3km/h-ért is büntethetnek.


Engem eddig 2x büntettek, egyszer 58 volt 40-es táblánál (~8 éve), egyszer 77 volt 50-es táblánál (~2 éve, azt hittem már rég nem lakott területen vagyok). Azokat viszont lezavarnám az útról, akik 90-es helyen 70-nel mennek csak azért mert villogtak szembe...

2014. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 miért villognak szembe? egyébkent azokat a totymorgoket én is ruhellem ,sokkal balesetveszélyesebb mint ha valaki 90-esnél 100-al megy...
2014. aug. 27. 23:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Már 54 km/h-nél is büntették a szomszédomat 50es táblánál.
2014. aug. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Két eset lehetséges:


Szabálysértési bírság: nincs "tűréshatár", mindössze a mérőeszközök pontatlanságára lehet hivatkozni, pár km/h. A sofőrt büntetik, és ha nem állítanak meg a helyszínen, akkor gyakorlatilag esélytelen behajtani, mivel az üzembentartó hivatkozhat arra, hogy közeli hozzátartozó vezetett, akire nem köteles terhelő vallomást tenni.


Közigazgatási bírság: vannak bizonyos határok, 100 km/h korlátozás alatt 15 km/h, fölötte 20 km/h, de itt is él a mérőeszközök pontatlansága. Nem a sofőrt büntetik, hanem az autó üzembentartóját, ez a köznyelvben az objektív felelősség, nem lehet alóla kibújni.

Az első eset kiküszöbölésére találták ki, és mióta ez létezik, azóta esetek 95%-ában nem alkalmazzák a helyszínen megállítást, mert nincs sok értelme, csak plusz erőforrást vesz igénybe. Ezért terjed az, hogy 15 km/h-s átlépésig nem lehet büntetni.

2014. aug. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Koplárovics Béci ***** válasza:

"#4 miért villognak szembe?"


Mert rendőr van az úton :) Még nem találkoztál ilyennel?

2014. aug. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"gyakorlatilag esélytelen behajtani, mivel az üzembentartó hivatkozhat arra, hogy közeli hozzátartozó vezetett"


Hallottál már a kollektív felelősségről? Nincs kibúvó. Ki kell fizetni, illetve be fogják hajtani...

2014. aug. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Koplárovics Béci ***** válasza:

Objektív felelősségnek hívják, nem kollektívnek. Olyan is van, de az más :)

Persze, mondhatja azt az üzembentartó, hogy olyan vezette az autót, akire nem köteles terhelő vallomást tenni. Semmi probléma, ez esetben ő fizeti a büntetést.

2014. aug. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!