Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Epilepszia miatt vonták be a...

Epilepszia miatt vonták be a jogsimat, vissza kaphatom én azt valaha?

Figyelt kérdés
B,C,E kategória legalább a B jó volna! A szemészeten azt mondták , a szemem az jó, de az epilepszia ki záró ok!Az orvos szerint, tényleg nincsen rá remény!?
2014. szept. 9. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Mi lenne ha út közben lenne rohamod?
2014. szept. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Nincs.Barmikor rohamod lehet egy felvillano lampatol. Te biztonsagban erezned magad?
2014. szept. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Minden úton közlekedő és gyalogos érdekében remélem, nem.
2014. szept. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
92%

A kérdésre a válasz lehet igen és nem is.

Ha epilepsziás vagy akkor semmikép sem.

Sajnos most így fejből pontos választ nem tudok adni, de tanultam, ha nem tudom hány évig nincs rohamod, akkor elméletileg gyógyultnak nyilvánítanak. Ha meg gyógyult vagy, akkor elméletileg lehetne már vezetned, de tényleg, egyetlen egy roham sem lehet x évig.

2014. szept. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

A neten több helyen az szerepel, hogy "3 év gyógyszer melletti és 2 év gyógyszermentes tünetmentesség" után kaphatsz jogsit, de akkor is csak az úrvezetőit.


Esetleg a saját betegséged ismeretében (mert ugye az epilepszia többféle lehet) tudod megérdeklődni illetékes hivatalban/hatóságnál, pl. a megyéd Kormányhivatalának Közlekedési Felügyelősége.

2014. szept. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Egyik osztálytársamtól tudom, hogy 5 év kell(mint ahogy fent leírták gyógyszeresen és gyógyszermentesen), ő is az öt év végét várja, hogy mehessen vezetni(nincs jogsija).

Nálad is ugyan ez lesz a helyzet, akkor is csak 1-es orvosi alkalmassággal, a 102 neked már nem lesz beírva a jogsidba sosem.

2014. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos egyik évfolyamtársam ismerőse úgy halt meg, hogy ismert epilepsziás betegsége ellenére autót vezetett: rohama lett és szakadékba hajtottak, vitte magával a barátnőjét is. Ennek fényében szerintem fontold meg, akarsz-e egyáltalán vezetni valaha is és ha mégis úgy gondolod, hogy igen, akkor is, a magad, a családod és a többi közlekedő érdekében is várd ki, hogy ténylegesen gyógyult/tünetmentes legyél. Komoly ember ezzel nem viccel.
2014. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszát! szomorú vagyok ,mert imádok vezetni és ebből éltem, a tanult szakmám villanyszerelő, sajna ez is ugrott, úgy néz ki ,hogy végleges sztómát kapok a közel jövőben, tehát fizikai munka ki zárva 8 általánossal mi a nyavalyát tudok kezdeni? milyen szakmát ajánlanátok? (mindezt Nógrád megyébe)?
2014. szept. 13. 20:16
 9/12 A kérdező kommentje:
42 éves vagyok!
2014. szept. 13. 20:17
 10/12 anonim válasza:
Énis az vagyok jelenleg 20 évesen, Sofőr akartam lenni, nekem aztmondta az orvos, ha 6 hónapig tünetmentes vagyok, akkor elvileg lehet jogosítványom :)
2014. szept. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!