Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Félek a repülőn - a magasságtó...

Félek a repülőn - a magasságtól és nem a lezuhanástól-hogyan győzhetem le?

Figyelt kérdés
Lehetőségem adódott rá, hogy kiutazzak Franciaországba, ám borzasztóan félek a repüléstől. Nem attól félek, hogy lezuhanunk, egyszerűen csak a tudat, hogy nincs alattunk semmi, vagyunk a levegőben, és hogy nem tudok kiszállni ha bepánikolok. Valaki tudna segíteni hogy hogyan tudom ezt legyőzni? Alkohol mennyire segít? Altatót pedig nem szeretnék bevenni, mivel nem olyan hosszú az út. Esetleg van valami nyugtató ami már bevált valakinek?

2014. szept. 10. 23:34
 1/6 anonim válasza:

nem kell para

egyszerűen csak ne az ablakhoz ülj, hanem a folyosóhoz

ott pont olyan lesz mintha egy vonaton ülnél

2014. szept. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szoktasd hozzá magadat a magassághoz. Próbáld ki a gyalogos felüljárókat, hidakat, kilátókat - persze, csak fokozatosan.

Amúgy én is tériszonyos vagyok. Részben leküzdtem, de repülőgépre még én sem merek felszállni, hiába biztonságosabb, mint az autó.

2014. szept. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alkoholt egyáltalán ne is próbáld, mert a nyomásváltozás miatt nagyon meg fog ütni. A nyugtatót is csak akkor, ha már általad kipróbált készítményről van szó. Egyébiránt Franciaországot szárazföldön is kényelmesen meg lehet közelíteni.
2014. szept. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a legjobb, ha nem ülsz az ablak mellé.

És miután felszálltatok, úgy sme fogsz félni, olyan, mintha a nappaliban ülnél otthon.

Ja és azért vehetsz valami erős nyugtatót, de próbáld ki előtte, hogy birja a szervezeted.

2014. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sokan egy féldecire esküsznek. Aki nagyon pánikol, az több féldecire. Sőt, láttam már olyat is, aki a felszállás előtt nem sokkal egy fél liter vodkát ivott meg. No, neki aztán már a magasság eszébe sem jutott :D

Komolyabbra fordítva a szót, ezt a félelmedet csak akkor fogod tudni legyőzni, ha megtapasztalod, milyen is repülni. Az első repülőutam előtt majd bele bolondultam a rettegésbe, mondhatott nekem bárki bármit, nem nyugtatott meg semmi. Aztán amikor felszálltunk és megéreztem, hogy repülőn ülni pontosan ugyanolyan érzés, mint ha autóban lennék, akkor megnyugodtam. Nem is érezni, hogy nincs alattad semmi, olyan mintha úton menne a gép. Ha pedig nem az ablakhoz ülsz, akkor aztán igazán nem is tudatosul benned, hogy a levegőben vagy.

Franciaország gyönyörű, ha lehetőséged van, használd ki mindenképpen. A repüléstől való félelem ne befolyásoljon, meglátod, hogy nem fogsz félni, ha már ott leszel :)

2014. szept. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Igen, nem szeretném kihagyni, szóval erőt veszek magamon valahogy !! :)
2014. szept. 12. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!