Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kötelező-e kerékpárra a...

Szűcs Péter99 kérdése:

Kötelező-e kerékpárra a bukósisak?

Figyelt kérdés
2014. szept. 17. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Általánosságban nem, de ha jól emlékszem, bizonyos helyzetekben igen.
2014. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, de kerékpárosként mondom, hogy inkább használd.

Tudom, hogy izzadsz benne, ezért keressél jól szellőző bukosisakot. A lovaglók általl használt bukósisak is tökéletes, de annak ára van. Használtan próbálj venni egyet és csak betétlapot kell cserélned benne.

2014. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, 40km/h fölött viszont igen.


[link]

Ijesztegetésnek hangzik, de sok embert mentett már meg. (De gondolom mégtöbben túléltek sisak nélkül egy biciklizést.)

2014. szept. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alex Fly ***** válasza:

Nem. De ha ettől nagyobb biztonságban érzed magad, akkor hordd. Személy szerint hétköznapi közlekedésre (munkába- boltbajárás) feleslegesnek tartom; túrázáskor fel szoktam venni. Amennyiben sportra használod a kerékpárt, akkor viszont feltétlenül használd! És nem csak azért, mert a versenyeken alapból kötelező, hanem mert arra való. Terepen azért, mert jóval nagyobb az esélye egy esésnek, mint az utakon, és nem jó ötlet agyrázkódás következtében eszméletlenül feküdni a semmi közepén; outizáshoz meg azért, mert ott a mezőnyben általában pár centis távolságra vannak egymástól az emberek és elég a legapróbb hiba, hogy ez a pár centi nullára redukálódjon és ilyenkor szinte minden esetben a talaj közeli vizsgálata az eredmény -és általában nem egyedül.

De ellentétben az egyik előttem hozzászólóval, én nem ajánlom, hogy használtan szerezd be. Legalábbis én nem bízom az életemet egy olyan, egyszer használatos eszközre, aminek nem ismerem az előtörténetét, hogy az előző tulajdonosa mit csinált vele. Ugyanis az köztudott, hogy a sisakot cserélni kell, ha ellátta a feladatát (azaz felfogta a fejet ért ütést), mivel ennek következtében meggyengült az anyaga és így már nem biztonságos -de ugyanez a helyzet akkor is, ha az a sisak pl. leesik valahonnan (1 méternél magasabbról) vagy kap egy nagyobb ütést. (ennek ellenére hirdetési oldalakon sokszor látok sisakot hirdetni úgy, hogy esésből, ütésből adódó hibák vannak rajta)

2014. szept. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak 40 km/h fölött kötelező, amit hivatalosan kresz szerint csak lakott területen kívül léphetsz át. Lakott területen a max sebesség 40. Azon kívül pedig 50, de ahhoz már kötelező a bukósisak. Viszont 20nál is eshetsz olyat, h sisak nélkül betörik a fejed.
2014. szept. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. szept. 23. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!