Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Manapság hány darab fényképet...

Laca50 kérdése:

Manapság hány darab fényképet kell a jogszabály szerint készíteni egy fix traffipaxnak, hogy az hiteles legyen? Oldalról, ferdén tud pontosan mérni a traffipax?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kaptam egy levelet Vas megyéből, hogy az M1-es autópályán kamionnal 109 Km/h-val közlekedtem. Mind ezt megörökítette egy fixen kihelyezett doboz.


Hány darab fényképet kell a jogszabály szerint készíteni eme szerkezetnek, hogy az hiteles legyen? Én úgy hallottam, hogy hármat. Ebben az esetben csak egy db. készült, ami fent van a rendőrségi oldalon. Rá adásul a kamion teljes oldala látszik csak, mert a pótkocsi hátulját már kitakarja egy másik autó. Szóval a vontató rendszámot vették alapul. Oldalról, ferdén tud pontosan mérni a traffipax?


A kamionban ugye van egy tachográf nevű szerkezet. Ez mindenféle adatot megjegyez. Ez a kütyü nem regisztrált gyorshajtást. Sőt aznap, egész nap a legnagyobb sebességem 84-85 km/h volt. A cégemnél nyomon követés is van a Webeye rendszeren keresztül. Ez is azt mutatja, diagram formájában, hogy nem közlekedtem 84-85-nél többel azon a napon, de erre azt mondják, hogy nekik ez nem elég mert nem hiteles.


Na most ilyenkor mi van? Mert ugye az a kütyüjük is elromolhat, lehet rossz!


Van valakinek tapasztalata ilyesmiben? Van értelme küzdeni velük?



2014. okt. 7. 09:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A traffipax hiteles és nem csak egy képet csinál. Ha elmész Szombathelyre megnézni a képeket, akkor megmutatják az összeset.

Oldalról nem mér pontosan, hanem kevesebbet mér, mint a valós sebességed, ez egyszerű fizika. Ha 109-et mért oldalról, akkor még többel mentél.

2014. okt. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nézd, a tachográfod e tekintetben nem számít hiteles mérőeszköznek, ahogyan a Webeye adatai sem. Nyilván előfordulhat hibás traffipax, de alapvetően szigorú hitelesítési eljáráson mennek át ezek az eszközök és az ilyen korszerű darabok számolnak azzal is, hogy a nyaláb milyen szöget zár be a haladó járművel. A felvételekbe kérhetsz betekintést, de ez valóban utazást igényelhet
2014. okt. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%

a tachográfod e tekintetben nem számít hiteles mérőeszköznek


ez egy érdekes dolog, közúti ellenőrzésnél meg annak számít...

2014. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A rendőrség police oldalon, általában mindegyik fénykép fent szokott lenni. Ebben az esetben csak 1db. van, illetve egy kinagyított a rendszámról.

Beszéltem egy emberkével aki az NKH-nál dolgozik, aki azt mondta, hogy ha megtudom szerezni a teherautóban lévő tachográf letöltött adatait, akkor azt ők kiértékelik amit hiteles bizonyítékként el kell fogadni a rendőrségnek, illetve bíróságnak, ha odáig eljut az ügy.

Legalább is remélem. Hozzáteszem a tgk-k levannak korlátozva 90km/h-ra. 109-re meglehet gurítani, de csak abban az esetben, ha van olyan hosszú lejtő és megvan pakolva az autó. Ebben az esetben semelyik nem adott. Illetve lejtő van, de nem elég a távolság ahhoz, hogy ezt a sebességet elérjük, ráadásul csak üresben lehetséges mind ez. Talán. Ami még furcsa, hogy nap mint nap járok arra tudom, hogy ott van a kihelyezett fix traffipax, mi a fenéért mentem volna épp előtte 109-el?

2014. okt. 7. 16:11
 5/18 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy a tachográf nem hiteles, bár ezzel nem értek egyet, de attól még két különböző eszköz is azt támasztja alá, hogy nem közlekedtem 109km/h sebességgel! Ezzel az erővel tulajdonképp bármikor azt mondhatják, hogy gyorsan mentél!
2014. okt. 7. 16:19
 6/18 anonim ***** válasza:
Folyamatos felvételt készít, neked csak a bizonyító erejű kockákat mutatják meg. Általában azt amin a legnagyobb sebesség látszik a másikat meg amelyiken leolvasható a rendszám.
2014. okt. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm. Akkor majd meglátjuk mi lesz belőle. Holnap hozom el a digitális tachográfból letöltött file-t, aztán megy kiértékelésre. Az a plusz 4ezer Ft. nem oszt, nem szoroz már.
2014. okt. 8. 01:26
 8/18 anonim ***** válasza:

#1, #6: tévedsz. Az autópályás fix traffipaxok csak képet csinálnak, videót nem! Mivel ezek Ramet AD9 típusú készülékek, amik radar elven működnek, így alapból nem tud videót csinálni. Csak képet csinál.


Kérdező: Van bizonyítékod (Webeye, tachográf) szeritnem annyit megér, ha bemész és megkérdezed.

2014. okt. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mellesleg az autópályás traffi már votl, hogy tévedett. Tessék: [link]
2014. okt. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Sőt, de még az az eset is előfordulhat, hogy a mögötted haladó autó ment gyorsan.
2014. okt. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!