Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyirányú utcában kerékpárral...

Egyirányú utcában kerékpárral lehet forgalommal szemben jönni?

Figyelt kérdés

Van egy utca ami felfelé egyirányú, én egy keresztutcán jöttem úgy,hogy elsőbbséget élveztem (jobb kéz szabályt) és ezt az egyirányú utat egyenesen haladva kereszteztem.

Mivel sajnos sokan nem adják meg a jobbot,én mindig megállásra készülve hajtok keresztül ezen az utcán, így volt ez ma is, ám fentről jött egy kerékpáros aki majdnem nekem jött (őszintén szólva felfelé nem néztem be mert onnét nem számítottam járműre) és aztán persze még magyarázott is.

Én annyit tettem hozzá,hogy egyirányú utca bameg, és tovább is mentem.

Nincs kiegészítő tábla,hogy kerékpárosra számítani kell, egy cakumpakk jobb kezes,egyirányú utca és ennyi nincs túl bonyolítva.

Viszont mostantól legalább gondolok majd arra,hogy valami hülye alkoholista biciklis fog fentről is jönni, de ha netán mégis elütném vagy nekem jönne akkor lehetséges lenne,hogy én jönnék ki rosszul?


2014. okt. 20. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Ha tábla nem engedi, nem jöhet szemből az egyirányúban. De hát a bicajosok ilyenek ,magasról lexarják a szabályokat meg nem is ismerik őket. Manapság meg legálisan be is lehetnek rúgva mint az albánszamár. Ha kivasalod nem leszel hibás, csak a fenének sem hiányzik hónapokig rendőrségre szaladgálni.
2014. okt. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
Szóról szóra úgy van, ahogy az első válaszoló írta. Sajnálom, hogy nem csaptad el azt a majmot, megérdemelte volna. És még neki volt képe pofázni...
2014. okt. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%

Nem teljesen úgy van a felelősség megállapításnál, ahogy előző válaszoló mondja.

Bár, ha nincs kitéve kiegészítő tábla a bahajtani tilos mellé, hogy a kerékpáros behejthat, akkor nem hajthat be.

Ez azonban, hogy ő szabályt szegett, még nem mentesít a körültekintő vezetés alól.

Azaz sehol nincs előírva, hogy a szabálytalan kerékpárost büntetlenül elütheted. Előfordulhat, hogy bár a kerékpáros nyilván megszegte a KRESZ-t, de téged is nagyon meghurcolnak, esetleg börtönbe kerülsz, ha figyelmetlenségből elütöd. Pláne, ha gyerek...

2014. okt. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
9%

Minden lehetséges. Elsődlegesen a kerekes lenne felelős, nem is kérdés. De ha nincs szerencséd, kihozhatják azt is, hogy nem tettél meg mindent a baleset elhárítására, relatív gyorsan hajtottál stb.

Egyébként kár szidni a bringásokat, mert pl. a munkahelyem környékén autósokat is igen gyakran látok forgalommal szemben haladni (Budapest, Párkány utca), s az úttest bal oldalán parkolók is szép számban akadnak.

2014. okt. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!