Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tegnapelőtt Érd és Tárnok...

Kkkalmi kérdése:

Tegnapelőtt Érd és Tárnok között kaptam 5000-es csekket mert a rendőrnek nem volt szimpi a drl-t amit utólagosan beszereltem. Igaza volt?

Figyelt kérdés
Azzal érvelt hogy nem szerepel a forgalmiba a változás.Én úgy tudom hogy nem szükséges.Ki jelentette:vagy ugrik helyben a forgalmi vagy fizetek.E és RL jelzéssel ellátott, kikapcsol a helyzett és tompa világitásra (a rendőr ki is próbálta), méretek rendben.

2014. okt. 22. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

[link]


Igaza volt a rendőrnek!

2014. okt. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Örülj neki, hogy csak ennyi. Ez a legkevesebb
2014. okt. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
melyik retardtálnak sikerült lepontozni? Lesz szíves akkor kifejteni, hogy szerinte miként lehet szgk-n bármilyen világító berendezést engedély nélkül módosítani...
2014. okt. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem volt igaza a rendőrnek.

Ha van E és RL jelzése, és megvan hozzá a műbizonylat, akár saját kezüleg is fel lehet szerelni a megfelelő pozicióba. A bekötésének a jogszabálynak megfelelőnek kell lennie, és ennyi.

Tolatólámpát, hátső helyzetjelző ködlámpát, ködfényszórót is bárki felszerelhet a kocsijára akkor is, ha gyárilag nem volt benne, ha a bekötése megfelel az előírásoknak, és a világítótest is igazolhatóan (bizonylat, E-jelzés) megfelel az előírásoknak. Jogos volt a lepontozás, lesz még több is, hamarosan 10% alatt leszel.


Ha van bizonylat, vagy be lehet szerezni utólag, javaslom a rendőr feljelentését, mivel nem volt igaza. Egyrészt a hozzá nem értés miatt, másrészt a hivatali hatalommal visszaélés miatt (ugrik a forgalmi... nagyon kevés ő ehhez), és akkor már bele lehet venni mindent, a napszaknak megfelelő udvarias köszönés elmaradásán keresztül a nem szabályszerűen begombolt zubbonyig.

Ha volt bizonylata a lámpának, és feljelented, már nem sokáig lesz rendőr.

2014. okt. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Még annyit, hogy a totalcar válasza nem jelent semmit.

nem jogászok, firkászok, és főleg az utóbbi időben egyre több bődületes baromság hagyta már el a billentyűzetüket.

A jogszabály (keresd ki, én megtettem) teljesen egyértelműen foglamaz.


Amúgy a totalcaros kérdező egy meglévő lámpatest átalakítására kérdezett rá, az tényleg tilos. De külön lámpatestet felszerelni szabad.

2014. okt. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
totalcar-os link értelmetlen.A helyzet az hogy én szereltem be,betartva minden hatósági előírás(jelölések,méretek és távolságok,működése),ennek ellenére fizetek.Utólag nem tudok semmit csinálni,mivel ugye,beismertem a szabálysértést amikor átvettem a helyszíni bírságos cetlit.Mert azt hittem tényleg kell szerepeljen a változás a forgalmiba.
2014. okt. 23. 07:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Bépíthetsz bármit ha van jóváhagyási jeled. Persze ha nem gyári tartozék nem a rendőr dolga elsősorban eldönteni. Ilyenkor berendelnek műszakira. Na jobban jártál, hogy inkább a csekket választottad, mert igy is úgy is több lett volna a költséged, még ha jó is amit felszereltél.
2014. okt. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

A rendőrnek nem volt igaza!

Még műbizonylat se kell, ha van európai jóváhagyási jel rajta ("E" jelzés), és be se kell jegyeztetni a forgalmiba!


Mindössze ezeket kell betartani (6/1990 KöHÉM):


"A nappali menetjelző lámpára vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

55/A. § (1) A gépkocsit fel szabad szerelni két, menetirányban fényt kibocsátó nappali menetjelző lámpával.

(2) A nappali menetjelző lámpa csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki.

A nappali menetjelző lámpára vonatkozó további műszaki feltételek

55/B. § (1) A gépkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni.

(2) A nappali menetjelző lámpákat a gépkocsin a következőképpen kell elhelyezni:

a) az átvilágított felület alsó széle az úttest szintjéhez 0,25 méternél közelebb és attól 1,50 méternél távolabb nem lehet;

b) az átvilágított felület külső széle a gépkocsi legszélső pontjától 0,40 méternél távolabb, a különböző oldalon lévő lámpák átvilágított felületének belső szélei egymáshoz 0,60 méternél közelebb nem lehetnek, azonban az olyan gépkocsin, amelynek a teljes szélessége nem éri el az 1,3 métert, a belső szélek közötti legkisebb távolság 0,40 méterre csökkenthető.

(3) A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy csak a helyzetjelző lámpákkal együtt legyenek bekapcsolhatók, de - kivéve a 42. § (5) bekezdése szerinti esetet - automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják."


(A 42. § (5) bekezdés a fénykürtről szól, itt nem érdekes.)


Legközelebb ne hagyd magad, inkább válaszd a feljelentést, nagy eséllyel le fog tenni a szándékáról a zsaru! Az a legnagyobb baj, hogy gyakorlatilag előírják, hogy bírságoljanak, ezért minden szarba képesek belekötni. Pont azt játsszák, mint a BKK ellenőrök: a fiatalokkal szemétkednek, de a fukszos cigányt meg se merik szólítani. Sajnos...

2014. okt. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Persze nekiáll struccozni a zsekával,akkoris ő szívja meg,mert úgyis talál mást...

Ha a tányérfejű aztmondja 5000,akkor 5000 és kész.

2014. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem jártál volna jól ha feljelent. Miért is?


1. Ha berendelnek műszakira, ugrott egy munkanapod. Arról nem is beszélve, hogy ilyenkor más hibát is találhatnak.


2. Ha feljelentenek mehetsz meghallgatásra és még ki tudja mennyire, ha a rendőrrel nem egyezel. Ugrott megint annyi munkanapod vagy szabid.


3. Ha véletlenül találnak vmit nem 5000 ft lesz.


5000 ft bírság még mindig jobb, mint a fenti hercehurca.

2014. okt. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!