Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hova érdemes fordulni ha...

Hova érdemes fordulni ha állandó szabálytalanságot látok?

Figyelt kérdés
A környékbe átépítettek egy útszakaszt,ezzel sokat segítettek az arra közlekedőknek mert régen mindig dugó volt azon az úton.Azóta már csak a szabálytalanul kanyarodók lassítják a forgalmat és ez nagyon zavar mert körülbelül 100 méteres kerülővel ugyanoda lehet jutni,szabályosan közlekedve.Hol tudnám ezt bejelenteni? Írtam e-mailt a kerületi rendőrkapitányságnak, de nem változott semmi.Mit tudnék még tenni?
2014. okt. 29. 03:42
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

" Mit tudnék még tenni? "


-Leállni,nem kell ezt se neked megoldani,foglalkozzál a saját dolgaiddal a jövőben.

2014. okt. 29. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szerintem ahhoz egy rendőr kell, aki a helyszínen látja ezt és ő tud bírságolni, mert hogy te látsz valamit, főleg egy szabálytalanul kanyarodót, az nem elég semmire. Esetleg arra kérheted őket, hogy jó lenne, ha az adott útszakaszon többet járőröznének, mert folyamatos a kihágás - ennek gyakorlatilag ők is örülhetnek, mert bírságolhatnak, és az nekik pénz. Ha így se tesznek semmit, kérj meg ismerőseidet, hogy tegyenek ők is panaszt. Mert ha kapnak 50 levelet, az más tészta, mint mikor 1 panaszkodik. Nálunk egyébként a kedvenc, hogy az egyirányú utcában jön velem szembe az idióta, és próbál letolni az útról. Kb 5ször futottam össze ilyennel!! Ismerőseim, családtagjaim szintén, van egy ürge, aki minden nap behajt az egyirányún, ami egy elég hosszú utca, de ő így rövidít. Rendőr soha, sehol! Gondoltam már rá, hogy lefotózom és beküldöm nekik. Mert nem egyszer hajszálon múlt, hogy ütközzek vele!
2014. okt. 29. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A közlekedési felügyelet az illetékes.


Nem emilezni kell, hanem személyesen megjelenni, mert csak abból lesz valami. Látod kivel beszéltél, ők is látják, és kapsz a bejelentésedről jegyzőkönyvet.


a többi pusztába kiáltott szó.

2014. okt. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első, a kérdező pontosan ezt teszi, a saját dolgával foglalkozik :) Neki is rossz, ha feltartják, ráadásul szabálytalanul. Szerintem teljesen jogos a felháborodása, hogy egy-két "kihaénnem" miatt szívnak sokan. Tanulja meg a b*nkóbbja is, hogy a szabályok rá is vonatkoznak.
2014. okt. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is helyes, hogy a kérdező fel akarja hívni a figyelmet egy olyan problémára, ami sokakat hátrányosan érint. Márpedig ha a szabálytalankodók feltartanak másokat, akkor a szabálytalankodóknak el kell venni a kedvét a közösségellenes magatartástól. Ez történhet baseballütővel is, de az elég messzire vezetne. Így célszerűbb hatósági segítséget kérni. Jelen esetben első körön a rendőrséget érdemes megkeresni, második soron a közút kezelőjét. Utóbbi esetleg fizikai akadály létesítésével tudja megakadályozni a szabálytalanságot, előbbi meg vagy elküldi a delikvenseket egy újabb körre, vagy megbünteti őket. Ha semmi sem segít, akkor vond be az önkormányzati képviselődet. Szavazatvadászat közben van, aki intézkedni is hajlandó és olyankor csak-csak vigyázba állnak a rendőrök.
2014. okt. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.Megpróbálom a közlekedési felügyeletet.Kedves első válaszoló, neked pedig lehet hogy más lenne a véleményed ha napi szinten kéne várakoznod az úton, mert éppen 10 autósból 8 megspórolja azt a száz méter kerülőt.Ha másik irányba mész, akkor pedig figyelhetsz a szembe sávra ahol elvileg kötelező haladási irány van, hogy éppen melyik hülye fog eléd kanyarodni.
2014. okt. 29. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!