Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma postázták a barátom jogosít...

Ma postázták a barátom jogosítványát. Tényleg veszélyes mellé beülnöm?

Figyelt kérdés

A szüleim szerint nem szabadna az első útjait úgy megtennie ,

hogy nincs mellette olyan személy aki tud vezetni.

Bérelt autóval szeretne elvinni a városba kocsikázni.

Mit tanácsoltok ti? ( akik nem a szüleim :) )


2014. nov. 11. 12:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogyan vezet.

Én első útjaimon egyedül vezettem mindig. Nem hiszem, hogy bárki tudott volna segíteni.

Ha a barátod eszetlen, nem figyel, menőzni akar, akkor valóban nem árt mellé valaki, aki helyreteszi.

Ha normális, akkor nem gond.

2014. nov. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%

Teljesen igaza van a szüleidnek. Jogsija van (lesz), de rutinja nincs! Tegye ki a szülei autójára a T betűt és a szüleivel rengeteget vezessen, akármerre mennek ő vezessen a szülő meg mellette. Ha meg nincs autójuk, fölösleges volt a jogsi.

Én sem örülnék, ha a lányom azzal állna elő, hogy a barátja friss jogsival furikázni akarja !!!!

2014. nov. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem tudjuk hogy vezet. A szüleid sem tudják. Van aki annyira ügyes, hogy T-betűvel az autón is jobban-figyelmesebben-biztonságosabban vezet, mint sok olyan, akinek 10-20-30 éves "rutinja" van. De az ilyenek kevesen vannak.
2014. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én későn kezdtem vezeti (40 felett jóval), de azt mondom, a tapasztalt vezető az anyósülésen inkább árt, mint használ. Nem tud egy kezdő fejével gondolkodni. A rutint lehetne felhozni érvként, de a rossz beidegződéseket is hozza magával.

Viszont a haver sem jó úti társ, mert egymásra fogtok figyelni. Inkább egyedül kezdjen autózni a barátod, csendes utakon, s fokozatosan szokni a forgalmat, sebességet.

2014. nov. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
76%
Most komolyan, nem azért kapott jogsit, mert TUD vezetni??? Vagy ti felétek hogyan osztogatják a jogsit? Jézusom...Ülj csak be mellé. Ha nagyon parázol, ígértesd meg vele, hogy a sebességkorlátozást mindig betartja és ennyi. Így már nem fogtok 200-zal fára csavarodni, ha a szüleid ettől tartanak.
2014. nov. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
38%
5-ös ugye ezt Te sem gondoltad komolyan! Vagy nincs jogsid, vagy Te is egy vagy az utak rémei közül és még örülj, hogy nem okoztál balesetet. A jogosítvány nem egyenlő a TUD vezetnivel!
2014. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

Nekem pont úgy ment jobban az első hetekben, hogy a barátnőm ült mellettem. Kicsit nyugodtabb voltam.


Eleinte félt kicsit. Amikor először mentünk ki lakott területen kívülre és 80-90-el "hasítottam", akkor egyszer szegény még el is sírta magát, hogy meg fogunk halni mert szerinte közel voltam az út széléhez :) Kicsit túlmajrézta.


De azóta meg azt hangoztatja, hogy egyedül mellettem nem fél a kocsiban. Kb fél éve vezetem az autómat, kb 6000km ment le eddig. Ebből elég sokat ült mellettem.


Szerintem nem kell aggódni. De mondjuk az én oktatóm mindig azzal csesztetett, hogy túl biztonságosan akarok vezetni. Ha a barátod nagyon fiatal és vagánykodni akar, akkor nem biztos, hogy szerencsés dolog.

2014. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék kötekedni, de:

Bérautót általában csak minimum 1-2 éves jogsi mellett adnak, nem?

És csak a szerződő vezetheti, különben egy esetleges balesetnél haverod nyakába varrják az egészet!

2014. nov. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
100%
5-ös válaszoló vagyok. Az utak rémei inkább fiúk, nő vagyok és nem szoktam száguldozni. Ha durván fogalmaztam, akkor úgy mondom, én beülnék a friss jogsis barátom mellé. Ha félek mellette, akkor megkérem, hogy vezessen lassabban vagy tegyen ki. Ilyen egyszerű. És igen 6-os válaszoló, akinek van jogsija az tud vezetni, amire te gondolsz az az, hogy nincs rutinja...
2014. nov. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem "kísérgettek" a szüleim, úgy voltak vele, ahogy a "leszólt" 5-ös válaszoló mondta, ha megkaptam a jogsit, akkor menni fog:S Tanuló vezetői matricát sem használtam.

A szüleim akkor ültek be mellém, amikor úgy adódott, hogy valahova el kellett vinnem őket, és összességében megállapították, hogy "jól vezetek". A 4-es válaszolónak igaza van, hogy a kéretlen jótanács sokszor zavaró is lehet, nekem anyám hajlamos mondogatni, hogy pl. hol váltsak sávot, de igyekszik leszokni róla:) Nem biztos, hogy ilyenkor a régi rossz beidegződéstől kell tartani, egyszerűen sokan sokféleképp vezetünk:), és az a jó, ha mindenki a maga módján magabiztos és balesetmentes.


Szóval szerintem attól, hogy még nincs rutinja, beülhetsz mellé, csak ne akarjon "felvágni"... Bár rutintalanul autót bérelni elég nagy őrültség szerintem, főként, hogy "csak" "kocsikázni" akar :(

2014. nov. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!