Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a hévsínre kitrszek egy...

Ha a hévsínre kitrszek egy követ (kb 5 cm) abból lesz baj?

Figyelt kérdés
Ha jön a hév és ott van a sínen egy kő, abból mi lesz? Kisiklik?

2014. nov. 12. 16:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Egy 5 cm-es kő már komoly bajt tud okozni! Nem csak azért, mert kiléptetheti a szerelvényt, hanem mert a szétrepülő kődarabok is elég komoly sérüléseket tudnak okozni!


Azt már meg se említem, hogy ha elkapnak, akkor ezért fogsz felelni:


A közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény


Bűntettet követ el, aki közlekedési útvonal, jármű, üzemi berendezés vagy ezek tartozéka megrongálásával vagy megsemmisítésével, akadály létesítésével, közlekedési jelzés eltávolításával vagy megváltoztatásával, megtévesztő jelzéssel közlekedő jármű vezetője ellen erőszak vagy fenyegetés alkalmazásával, avagy más, hasonló módon veszélyezteti a vasúti, légi, vízi vagy közúti közlekedés biztonságát.


Alapesetben a büntetés három évig terjedő szabadságvesztés lehet. Ha azonban a bűncselekmény súlyos testi sértést okoz, az elkövető öt évig terjedő szabadságvesztéssel számolhat. Súlyosbodik a büntetés, ha a bűncselekménynek még ennél is komolyabb következményei vannak. Két évtől nyolc évig terjedhet a szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget okoz. Öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető az, akinek a bűncselekménye halált okoz. Ha a cselekmény halálos tömegszerencsétlenséget idéz elő, úgy a büntetés öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés lehet.

2014. nov. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Minek raknál bármit is a sínre? Mi érdeked fűződik hozzá? Az az 5 cm-es kődarab, ha a sínhez rögzíted, akkor kisiklathatja a szerelvényt. Onnantól kezdve pedig már kůrvára nem vicces a történet.
2014. nov. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

milyen kis aranyos kérdés XD

Igen bajt okozhat, a vonatkerékben kárt okozhat

Régen nagy divat volt egy időben a vonatokat kövel dobálni

Abban az időben egyszer az egyik haverommal kinn ültünk a vonatátjárónál és ott dumáltunk erre jöttek arra futók és mogorva stilusban kérdezték is tőlünk, hogy "ugye nem vonatokat akarunk dobálni?"

Nem sosem dobáltunk vonatokat és a magam részéről egy bunkó dolognak is tartom a dolgot, súlyosan megsérülhet valaki

2014. nov. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Igen, akár kisiklás is lehet a vége. Emberek megsérülhetnek, meg is halhatnak. Többmilliós kárt okozol így, és emberölésért elővesznek.


De ha nem siklik ki, a kő darabokra törik, a szétrepülő darabok pedig súlyos sérülést, vagy kárt okozhatnak emberben, tárgyban, állatban.


Mi a célod ezzel? Ha mindenképp valamit a sínre akarsz tenni, tegyél egy ötforintost, és vidd haza a kilapított változatot.

2014. nov. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Tudod, mit tegyél a sínre, öcsi? A nyakadat. Úgy mindenki jól járna.
2014. nov. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Nem akrtam és nem is fogok követ tenni a sínre, azért tettem fel ezt a kérdést, mert felmerült bennem ez a kérdés és a barátaimmal nem jutottunk semmire, ezért megkértek, hogy írjam ki.


#5 Nem...nem vagy vicces. Kicsit sem.

2014. nov. 12. 21:54
 7/17 anonim ***** válasza:
Azért ha elgondolkodtok, logikusan kikövetkeztethető, hogy mi történne, nem?
2014. nov. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Látom itt mindenki tömeghalált vizionál egy kavicstól...


Szóval én régebben gyerekként sokat játszottam ezzel, kavicsokat raktam sínre, 5cm-est is meg kisebbeket. Ha vonattal utaztam szinte minden alkalommal vagy kavicsot vagy érmét ráraktam a sínre. Elmondom mi lesz: a kavics leesik még mielőtt a vonat kereke odaér vagy porrá válik pillanat alatt. Semmi kipattanás meg kisiklás nem várható egy ilyen méretű kavicstól. Tapasztalat hosszas kísérletezés eredménye,higgye el mindenki.Kisiklatáshoz egy alig megemelhető szikladarab kellene, ilyen kis sín átmérőn elférő kövecskéket vígan széttöri a kerék.

2014. nov. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

" Semmi kipattanás meg kisiklás nem várható"


Haverom anno kipróbálta bazaltzúzalékkal. Simán kettétört és kirepült az egyik darab. Amikor megtalálta még forró volt. Ha az valakit tisztességesen pofán csap...


Esetleg pont olyan formájú a kavics, hogy nem törik, hanem elpattan a kerék elől és beqrja az ablakomat a Soroksárin, akkor én pl biztos mocskosul boldog leszek ettől .. :D


P.S.: én a helyedben gyorsan IP címet váltanék :D

2014. nov. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Akkor csinálja ott ahol a hév-vonat kietlen erdős senki földjén halad ,vegyen fel bukósisakot vagy áljon fa mögé vagy hasaljon a töltés aljára, akkor az a minimális esély is ki van iktatva hogy ha kipattan a kő akkor eltalál valakit.


De könyörgöm akkor autók mellett közlekedni gyalog vagy bicajjal is halálos veszély mert nekem már nem egyszer kapott követ a kocsim normál aszfalton és sebességgel mert felverte egy előttem haladó gumija. És azt senki nem tette oda csak oda került,ha most azt homlokon kapom olyan erővel ami berepeszt egy szélvédőt? Hagyjuk... A meteor is eltalálhat az égből.


Ip címet nem váltok ,bátran várom a TEKi katonákat :D

2014. nov. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!