Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Térfigyelő kamera alapján...

Térfigyelő kamera alapján büntethetnek?

Figyelt kérdés
Megpróbálom leírni a helyzetet.Adott egy kereszteződés:főút+két egymással szemben lévő mellékút.Én az egyik mellékútról kanyarodtam ki a főútra balra nagy ívben,a velem szemben lévő mellékútról is 2-3 autóból álló sor kanyarodott balra nagy ívben és egy autó jobbra kis ívben.Tudom,hogy a jobbra kis ívben kanyarodó autósnak elsőbbsége van velem szemben,de egész egyszerűen nem indult el.Pedig a főúton egyik irányból sem jött semmi,és a velem szemben lévők (balra nagy ívben kanyarodók)már rég kifordultak,és elmentek.Vártam egy 5-10 másodpercet(közben integettem,dudáltam),hogy hátha elindul,de semmi.Szerintem fogalma nem volt a KRESZ-ről.A lényeg az,hogy fogtam magam és elindultam(persze közben beintettem neki).Szerintem még mindig ott áll a kereszteződésben.Azután jutott eszembe,hogy ennél a kereszteződésnél van egy térfigyelő kamera,úgyhogy most kicsit ideges vagyok.Remélem érthető voltam.Köszi!
2014. dec. 12. 22:29
 1/4 anonim válasza:

A térfigyelő kamerán is látszik, hogy nem indult el az autós. Erről abszolút nem Te tehetsz, ne aggódj, emiatt nem fogsz büntit kapni! :D

üdv, egy jogász.

2014. dec. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
de megbönteti "bemutatásért" háhá!
2014. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Térfigyelő kamera alapján büntetHETnek, de az adott szituációban - amennyiben tényleg ez történt - semmi büntetendő nincsen.
2014. dec. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" elindultam(persze közben beintettem neki)."


Gratulálok, a tinta még meg se száradt a jogsidon, de már integetsz, remélem egyszer pofán vág valaki, aztán majd leszoksz róla!


A többit az előző leírta...

2014. dec. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!