Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehet üvöltő zene mellett...

Hogy lehet üvöltő zene mellett autót vezetni?

Figyelt kérdés
Nekem még elég friss a jogosítványom így lehet,hogy csak emiatt nem tudom elképzelni, de például tegnap is ment előttem egy autó, némi túlzással de még az én autóm is beleremegett olyan hangosan szólt belőle a zene, és akkor jött egy mentőautó, éppen arra gondoltam,hogy ez hogy fogja majd észlelni, de észlelte és le is húzódott pedig 100% hogy nem hallotta és nem is láthatta a fényeit mert nappal volt és nem igazán töltötte ki a teret a kék-piros, nem tudom,hogy csak jókor nézett e a tükörbe vagy folyamatosan nézi a tükröt?Én is gyakran nézem a tükröt, de én speciel előbb hallottam és csak aztán láttam,hogy jön és ha még rutinból vezet is az ember nem fontos hogy hallja a kinti zajokat?
2014. dec. 14. 13:17
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem hallja. Rutinos vezető nagyon hamar észreveszi a szirénát. Sőt nem feltétlen a szirénát kell észrevenni, elég esetleg az autók furcsa mozgása (lehúzódás-széthúzódás). Persze lehet, hogy éppen csak mákja volt az illetőnek és azért vette észre. Nem lehetetlen. Tapasztalat...
2014. dec. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Veled azonos úttesten haladót azért nem nehéz észrevenni. Mivel rendre pislogsz a tükörbe illetve nézel előre, hamar észreveszed az autók szokatlan mozgását, ileltve azért valljuk be, a kék villogó van annyira erős, hogy nappali fényviszonyok között is észrevehető legyen.


Gáz akkor van, amikor oldalról jön - ott bizony nem biztos, hogy időben észreveszi az ember, ha csak a szemére hagyatkozik.

2014. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dirtboy ***** válasza:
100%

Az elején amég nem vagy rutinos ez az érzés természetes,még most koncentrálsz és félsz is kicsit a forgalomban biztosan.

majd ha már lesz rutin,komoly koncentrálás nélkül is biztonságosan tudsz majd közlekedni a forgalomban akkor már majd nem fogod azt érezni hogy a zene figyelmetlenséget okozna neked.

Én sűrűn nézem a tükröt így nem muszáj hallanom de pl nemrég autóúton haladva tükörből rég észre vettem a mentőt de olyan gyors volt hogy ha csak hangja alapján vettem volna észre már nagyon a seggembe ért volna és le kellet volna lassítania.

olyan is van hogy megy a villogó de a szirénát nem kapcsolja be,ilyenkor is a tükör alapján kell időben észre venned.

szóval ha van hangos zene ha nincs a kocsi környezetét folyamatosan figyelemmel kell kísérni.

2014. dec. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:

Tükör, tükör, tükör.


Pesten a többsávos kereszteződések miatt nem szoktam nagyon feltekerni a hangerőt, de máshol előfordul. Sűrűn kell figyelni a tükröket (zene nélkül is!!) és így nem lesz semmi gond.

2014. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én pl észreveszem a nem oda illö hangot, telo, duda, szirena, meg tukor se disznek van.
2014. dec. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!