Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek nem kéne olyan...

Szerintetek nem kéne olyan tábla, hogy jobbkezes utca következik?

Figyelt kérdés
Néha nem is lehet látni az elsőbbségadás tábla hátulját(ha nem jobb kezes)
2014. dec. 28. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Éppen azért találták ezt ki, hogy ne kelljen minden apró utcasarokra táblákat tenni. Amelyik kereszteződésen gyakran száguldanak keresztül, ott úgyis vigyázni fog aki egy ideje közlekedik.
2014. dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert annyi erővel már elláthatnák táblával magát a kereszteződést.

Azért annyira nem nehéz észrevenni a táblákat. Persze vannak kivételek, ahol eltakarja a bokor, de ez nem tömeges jelenség, és ezek jellemzően nagyon pici forgalmú utcák.

2014. dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
pont ez a lényege a jobbkezes kereszteződéseknek hogy nem kell tábla!de szerintem menj vissza pár kressz órára,mert valószínüleg fingod sincs az egészről!Mondjuk sajnos az ilyen emberek miatt tesznek már lassan mindenhova elsőbbségadás kötelező táblát,mert az embereknek lövésük sincs mit kell csinálni,ha van valaki a jobb kezük felől,vagy ha nincs!
2014. dec. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem feltaláltad a meleg vizet!

Nézd csak ezt a táblát, vajon mit jelent?

[link]

Remélem jogsid nincs!

2014. dec. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Feltaláltam igen! :)

Tudtam, hogy van ilyen tábla, de, érdekes módon a valóságban sosem találkoztam vele.

Szerencsétlenségedre van jogsim!

De legalább oda tehetnének, ahol takarja valami, mert ilyen helyzettel nem egyszer találkoztam!

2014. dec. 28. 18:50
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell tábla. Ha nem ismeri fel valaki a helyzetet, akkor ne vezessen. A legjobb,még integetnek is, hogy elengedtem, amikor neki volt elsőbbsége.
2014. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg helyen van ilyen tábla, lehet amerre jársz pont nincs.

Tudod ez olyan, mint az "Alapvetően mindenki biztonsági őrnek születik, csak van aki továbbtanul.+


Alapvetően minden útkereszteződés "jobbkezes". Ezt nem kell jelezni.

Akkor szükséges tábla, ha szükséges ettől eltérni.

Ha nem fűúton haladsz, minden útkereszteződést úgy kell megközelíteni, hogy meg tudj győződni az elsőbbségről.

2014. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat!
2014. dec. 28. 19:09
 9/13 anonim ***** válasza:

"legalább oda tehetnének, ahol takarja valami"


Ezek szerint átmész a piroson is, ha nem kivehető a napsütés miatt???

2014. dec. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azért ennyire ne keverd a két esetet, meg nem kell ilyen szélsőséges példát felhozni.

Nyilván látni lehet a fényjelzést, ha rásüt a nap. Mielőtt ebbe is bele köt valaki: igen, láttam már ilyen esetet és lehet látni, hogy milyen színű.

2014. dec. 28. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!