Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az hogy ma már a műszerfalról...

Az hogy ma már a műszerfalról lehet állítani a fényszórók szögét, miért jelenti azt egyeseknek hogy tetszőlegesen magasra állítják?

Figyelt kérdés
Avagy érdekel még valakit a KRESZ? Meg hogy kisüti a szembe jövő szemét?

2015. jan. 2. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:

A műszerfalról elméletileg nem lehet tetszőlegesen magasra állítani a fényszórókat. Az alap beállítással - általában "0" jelöli - terheletlen autónál kell a fényszórókat beállítani, és a belső állítógomb segítségével a terhelés függvényében lehet lejjebb állítani azokat.

Amelyik autónak vakít a fényszórója, annak szarul van beállítva, vagy tele van a raktere/csomagtartója, vagy a hátsó ülésen 2-3 utas van, és a vezető nem állítja lejjebb. Ennek több oka lehet: tudatlanság, vagy érdektelenség.

A KRESZ is két esetben érdekli az átlag embert: ha vizsga előtt van, vagy ha büntet érte a rendőr, mert látja a szabálysértést, esetleg kamera rögzíti azt.

2015. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én töredelmesen bevallom, hogy nincs benne az elindulás előtti rutinomban ez a beállítás, így mindig alapon hagyom. Aztán ha valaki rám villog, át szoktam állítani, de addig eszembe sem jut...
2015. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1


Én 3 autót vezetek és mindegyiknél magasra lehet állítani, úgy hogy már régen nem lehet a fénycsóva végét látni az aszfalton.

2015. jan. 3. 11:50
 4/7 A kérdező kommentje:
Téves filozófia alapján alkották meg azt az autót ahol induláskor alapból magasra van állítva és nem tartja meg a legutolsó beállítást.
2015. jan. 3. 11:52
 5/7 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


#1


Én 3 autót vezetek és mindegyiknél magasra lehet állítani, úgy hogy már régen nem lehet a fénycsóva végét látni az aszfalton."


1.) Van nevem is, nem bonyolult.

2.) Akkor a te fényszóróid is szarul vannak beállítva. (A belső állítás lényegét az előző válaszomban leírtam.)

2015. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5


1. mindig sorszámmal hivatkozok; ezt nem kell mellre szívni csak ha jól esik! :)


2. Az én fényszóróm úgy van beállítva, ahogyan azt a KRESZ előírja. Az hogy ez neked szr vagy sem az magánügy. Nem rám tartozik.

2015. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"2. Az én fényszóróm úgy van beállítva, ahogyan azt a KRESZ előírja. Az hogy ez neked szr vagy sem az magánügy. Nem rám tartozik."


Akkor neked valami csodakocsid van, mert a többinek felfelé nem, csak lefelé lehet állítani.


Mellesleg "szar", ha leírod írd ki rendesen.


+1: ha nem vagy skizofrén, akkor figyelj oda, hogy arról a nickről kommentelj, amiről a kérdést feltetted! Lájkolni is szoktad magad?

:)

2015. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!