Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Piros lámpa figyelő! Valakit...

Piros lámpa figyelő! Valakit büntettek már meg a Hermina; állatkerti körút, M3 végénél piros lámpán való áthajtás miatt?

Figyelt kérdés
Vagy azok a piros lámpát figyelik??

#piros lámpa figyelő
2015. jan. 22. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
2015. jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Vicc na,de valahogy be kell szedni a zsíros lóvét!! :)
2015. jan. 22. 20:58
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
A piroson áthajtás nem játék, nagyon is helyes, hogy azt vastagon büntetik. Mostanában meglehetősen el is szaporodott. Nem a narancssárgán, hanem már a másodpercek óta tilos jelzésen át.
2015. jan. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
NOs a KRESZ megengedi a telezöldes kereszteződésekben azt, hogy a balra fordulók előre menjenek és a műveletet akkor is befejezhetik, ha a lámpa már sárgára váltott! A gond az, hogy a városokban senki se áll meg sárgára, pedig kötelező lenne. Így beragad a balra forduló, és lehet szívatni.
2015. jan. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pedig egyszerű lenne eldönteni, hogy ki a szabályszegő, csak az lekötne plusz egy embert, hiszen látszania kell a felvételen, hgy az autós mikor hajtott be a kereszteződésbe, és hogy a szembe jövő szabályosan haladt-e át!
2015. jan. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A piroson áthajtás annyira divat lett, hogy a nemrégiben belém romboló autós velem próbált üvöltözni.

Visszanéztem a kamerám felvételét. Négy másodperce piros volt a lámpa, amikor odaértem és megálltam. Ez meg üvölt, hogy mért, ő gázt nyomot.


Mit ahogyan már írták, ha úgy hajtok be a kereszteződésbe, hogy még szabad jelzésem van, de ott ragadok, az nem szabálytalan. Illetve csak akkor, ha erre határozottan számítani lehetett.

Ha bennragadtam (esetleg több autó is), a keresztforgalomnak hiába lesz zöldje, nem indulhat el, amíg mi ott állunk, hiszen látni lehet, hogy nem fog tudni áthajtani.

Pesten sok olyan kereszteződés van (mint a kérdésben szereplő is) ahol erőszakosan benyomakodnak minden irányból. Pl. az Egressy-Mexikó ilyen.

Nem bent ragad egy, hanem még kijön a mögötte jövő is mögé, az megetti ezek mellé, szemből a jobbra kis ívben kanyarodó is. Mindeközben az egyenesen haladó is. 5-6 autó legalább.

Aki meg szabályos próbál lenni, s megáll a zöld ellenére, annak ledudáljak a fejét.

Szóval nekem ne kifogásold, hogy a piroson áthajtást keményen büntetik.

A munkahelyem előtti utcában is gyakori a piroson áthajtásból származó súlyos baleset.

Én azt mondom ezekre kellene keményen rámenni, nem a kinn felejtett harmincasaknál méregetni, hogy a pusztában a 45 az most sok vagy sem.

2015. jan. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!