Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha "menekülés" közben összetör...

Ha "menekülés" közben összetörnék egy autót akkor nekem kéne a kárt megtérítenem?

Figyelt kérdés

Tegnap este egy putris részen mentem autóval, eltévedtem és nem, tudtam hol vagyok, de nagyon nem tetszett a környék, és ahogy mentem állt egy 20-30 fős banda többen is felfigyeltek rám, 4-5 ember elindult felém, hogy álljál csak meg egy percre így inkább tolatásba kapcsoltam,ekkor futni kezdtek és ahogy fordultam majdnem nekitolattam egy álló kocsinak, aztán időben elmentem és még hallottam ahogy anyáznak utánam.

Ebben az esetben mondjuk nem történt tettlegesség, mert nem vártam meg, de ha mondjuk az történt,volna hogy már megdobálják a kocsimat, vagy kárt tesznek benne és úgy nekitolatok egy álló kocsinak akkor azt nekem kellett volna kifizetnem vagy a támadóknak?


2015. jan. 24. 18:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Természetesen ha kárt tesznek az autómban rendőrt hívok.
2015. jan. 24. 18:03
 2/12 szántóvető ***** válasza:
neked biztos nem mert ha megállsz akkor agyonütöttek volna.
2015. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem hangzik valami hihetőnek. Amennyiben magánterületre tévedtél, akkor valószínű, hogy te vagy a felelős, de ha közterületen történt a dolog és bizonyítani tudod az igazad, akkor nem kell kárt térítened.
2015. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem volt magánterület, egy rendes több kis utcából álló környék volt és a csoport egy kocsma előtt állt, én pedig 2-esbe mentem ,gondolom ez épp elég volt nekik mert "biztos gyilkolni jöttem".
2015. jan. 24. 18:16
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Ez vicc, ugye? Te mit szólnál, ha az utcán álló kocsidat összetörné valaki és arra hivatkozna, hogy kergették? A rendőrök meg megvonnák a vállukat és közölnék, hogy ja, hát akkor nem kell kifizetni a kárt, majd ha megtaláljuk a kergetőket, akkor azok fizetnek neked. Ha nem találják őket, akkor meg a te bajod? Vagy hogy gondoltad?
2015. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A biztosítód fizet, szóval nem tudom mi a gondod?? Bár mivel úgy se állsz meg ilyenkor papírokat töltögetni, nem is fogja tudni az összetört autós ,hogy ki volt a hibás.
2015. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Valamilyen előzmény hiányzik ebből a sztoriból, barátom. Szerintem a bíróságon nem így adnád elő.


Mindenesetre minden azon múlik, hogy a tanúvallomások alaoján a támadó szándék ténylegesen vélelmezhető volt-e részedről. Ha nem, akkor nyilván te voltál a károkozó.

2015. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ebben az országban nincsenek olyan "csoportok" akik mindenféle ok nélkül belekötnek az emberekbe, úgyhogy valami biztos hiányzik...
2015. jan. 25. 11:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát én Heves megye cudarabb részén lakom, de még egyszer nem kötöttek úgy belém, hogy félnem kellett volna. Ez csak akkor opció, ha okot is adsz rá. A kérdésben vázolt forgatókönyv is elég hiteltelen...
2015. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Biztos azok az emberek akiket lekéselnek az utcán egy szál cigiért meg öregeket akiket agyonvernek 5ezerért mind okot adtak rá. Biztos csúnyán néztek..
2015. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!