Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Dohányozhat a fülkében a...

Dohányozhat a fülkében a tartálykocsi sofőrje?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy vállalhat/kaphat munkát dohányzó sofőr tartályos szerelvényen?

2015. jan. 30. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom ADR - es, veszélyes árut szállító tartályra gondolsz. Miért ne kaphatna munkát? Én cseppfolyós gázszállítóval dolgoztam egy ideig, én ugyan nem dohányzom, de volt ott több bagós kolléga is. Állítólag tilos a fülkében - most nem nézek utána jogszabályoknak - ezzel együtt egy bagós úgysem fog kibírni hosszabb utat cigi nélkül. Nekem még gázfőzőm is volt, mint sok más sofőrnek, kávét főztem, kaját melegítettem rajta pihenő alatt.


Más kérdés a tartályautó töltése/lefejtése/tisztítása, ilyen munka közben természetesen - főleg gyúlékony, égést tápláló anyagoknál - szigorúan tilos a dohányzás.

2015. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Persze evidens hogy töltés, lefejtés és egyéb ilyen munkálatok közben nem dohányzik az ember, azért is fogalmaztam a kérdést kimondottan a fülkére. Én most akarok ADR vizsgát tenni. Eddig ponyvás nyergesen dolgoztam. De úgy értesültem hogy magasabb a kereseti lehetőség ha veszélyes anyagok szállítmányozásával foglalkozó cégeknél sikerül elhelyezkedni.
2015. jan. 30. 11:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Munkát vállalhat, de nemigen dohányozhat szabályosan. Sok helyre még tűzgyújtásra alkalmas eszközt sem szabad bevinnie, a kérdés persze az, hogy ezt mennyire ellenőrzik. Az egyik fehérvári gáztöltő telephelyen pl. az öltözőig azért tolerálják ezeket az eszközöket. Kérdés, a szállítmányozóknál ezt hogyan szabályozzák.
2015. jan. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Magasabb lehet a kereset ADRnél, viszont a kockázat is magasabb. Míg sima 561-es szabálysértésért legfeljebb 800 000 Ft-ig büntethetnek, addig ADR-nél 25 000 euroig.


ADR-es autóban a fülkében is tilos a dohányzás, itthon 100 000Ft-os csekk jár érte, bár nem tudom mennyire veszik komolyan.

2015. jan. 31. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudom hol magasabb a kereset ADR- es kocsira. Én csináltam korábban - gázszállítás - hívtak dolgozni vegyi tartályra azóta is. Minek mennék? Ma, élelmiszeres tartállyal megkeresek ugyanannyit - igaz külföldön - és nem kell szívnom a sok speciális előírással. A valóság az, hogy rohadtul nem fizetik meg azt a többletszívást, ami az ADR- rel jár.
2015. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a megfizetés dolog változó. Én úgy tudom, hogy a nagy magyar olajcég belföldi üzemanyag szállítón dolgozó sofőrök belföldön, műszakos munkarendben nettó 300 felett keresnek. Ennyit napi 8-10 órában itthon biztosan nem keresel meg semmivel.


Nemrég láttam, Angliában, Írországban is hiány van a két műszakos üzemanyag szállítókból, ott már havi 3000 euro ( illetve ennyinek megfelelő átszámított font ) fizetés ajánlanak.


Ismerek egy osztrák cégből pár embert, ADR nemzetköziben ~3000-3200 euro/hó.


Itthon belföldön sokan cigánykodnak ADR-rel is sajnos, és a fizetés sem mindenhol olyan, amilyennek lennie kellene.

Azért ennyit egy sima billenccsel vagy ponyvással nehéz összegurulni, a hűtőnél meg minimum két kártya kell.. :D



Van az ADR-en kívül is egy két dolog, amit megfizetnek, ilyen a túlméret, az élelmiszer tartály..

2015. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!