Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kapok megjegyzéséket...

Miért kapok megjegyzéséket arra hogy én autóval járok, nem tömegközlekedéssel? Irigykedés?

Figyelt kérdés

Már gimiben is kaptam a savazást, "kedvesebb" osztálytársaimtól, hogy "hogy kapott ez jogsit? Ő vezet? xD" és lenézően néztek rám mikor szálltam be az autóba, miközben ők a buszhoz mentek.

De azt hittem ez tinikori dolog.

De nem, felnőttektől 25-30 évesektől is kaptam beszólást!

Nyelvsuliba mikor mentem be látták, hogy autóval mentem, és a terembe belépve mondták hogy "De könnyű valakinek aki autóval jön iskolába!"


Most miért mondják ezt? Mi rosszat tettem nekik?

Irigyek? El kellett volna vinnem őket haza? Akkor nem mondták volna többé?

Kell az ilyen dolgokra reagálni valamit, vagy ne is foglalkozzak ezekkel?

f20



2015. febr. 8. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Irígyek. Én is autóval jártam már suliba is, de nekem mindenki normálisan állt hozzá, aki haver volt és arra lakott mint én azt simán kérés nélkül is hazavittem.
2015. febr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

A magyarok általában irigyek.


Ugyanakkor azért lássuk be, hogy valószínűleg középiskolás korodban te sem a McDonald's-ban hétvégi munkában megkeresett pénzből fizetted ki a ~100-150 ezer forintos jogosítványt, majd utána még vettél magadnak autót is, és fizetted annak fenntartási költségeit.

2015. febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7%
Én sem saját pénzből vettem az autót, a jogsit mondjuk én fizettem. De szerintem ha valaki megengedhet egy kis értékű használt autót attól még nem kell úgy kezelni mintha sofőr vinné suliba egy limuzinnal. Sokan a lakásukat is szülői segítséggel veszik, azokra mégsem mutogat senki se.
2015. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Mert az emberek egy részében szerencsére újabban kezd megragadni egy olyan szemlélet, hogy nem csak az a fontos, hogy neki milye van nekem meg mim nem, hanem az sem elhanyagolható, hogy ennek milyen hatása van mondjuk a környezetre vagy közösségre. Nyilván egy 20 éves fiatalnak bizonyos körülmények között baromira felesleges lehet autóval járni nyelviskolába. Persze nem ismerünk - nem tudhatjuk, hogy tanyán laksz távol a várostól vagy Bp. közepén, ahol csak feltartod a forgalmat meg felesleges pöfögteted az emissziós gázokat. Az autós kultúrának nem csak az a része, hogy autóval megyek még WC-re is, hanem az is, hogy tudom mikor kell elővenni a járművemet és mikor nem. S ennek nem csak az az oka, hogy mondjuk gazdaságtalan az üzeme vagy dugó van.
2015. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Mondd meg nekik, hogy azért nem busszal jársz, mert azzal nehezebb parkolni.
2015. febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
26%

Csak két képet szeretnék linkelni:

[link]

[link]

Én is jártam autóval, de meg lehet oldani anélkül is, néhány esetet kivéve persze. Szerintem ha az ember okosan mérlegel, hogy kocsival megy és ezzel fokozza az utak és a környezet terhelését, vagy tömegközlekedik, netán bringával megy, az egész társadalom jobban jár. Kényelem vs. felelős döntés.

2015. febr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!