Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek ilyenkor megbüntet...

Szerintetek ilyenkor megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon hosszú kereszteződés ahol a kereszteződés végén van a lámpa. Kicsivel ötven alatt mentem és zöldről sárgára váltott a lámpa, de már csak úgy tudtam volna megállni, ha nagyon lefékezek, de lehet akkor is csak úgy, hogy ha behajtok a kereszteződés közepére. Így inkább továbbmentem, de mielőtt elértem volna a lámpáig, pont előtte 3-4m-el pirosra váltott. Pont mellettem volt a rendőr, de nem jött utánam. Most azon parázok, hogy volt benne kamera és jön majd a csekk.


A kereszteződés:

[link]


Gondolom látszik, hogy elég bénán van megoldva a dolog, szerintem nem kellett volna olyan messzire tenni a lámpát,simán mehetett volna a kereszteződés elejébe, nagyon nem is értem a dolgot.



2015. febr. 26. 17:41
 1/5 szántóvető ***** válasza:
nem tudom hogy sírjak-e vagy nevessek.ez nem lámpás kereszteződés,itt a lámpa (Békéscsabán) a gyalogátkelőhely miatt van.nehogy azt mondd nekem hogy nem tudsz megállni egy lámpa előtt B-kategóriás jogsival!ha én lettem volna a csendőr helyében akkor utánad megyek és bevonom a jogsidat.
2015. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Először azt kerestem, hogy hol is kéne megállni a lámpához, sehol sincs felfestve a vonal. Aztán rájöttem, hogy az a lámpa nem az egész kereszteződésre vonatkozik, csak az utána lévő zebrára. A kereszteződés két oldaláról nincs lámpa. Igaz így elég rossz megoldásnak tűnik, mert ha megáll a sor a lámpa miatt a zebra előtt akkor nem tudnak a jobb oldali mellékutcából kihajtani egyenesen vagy balra. De így végképp teljesen szabálytalan volt a manővered, mivel bőven lett volna időd megállni a zebra előtt. Persze ha nem ismered a kereszteződést, szerintem a legtöbbünk benézte volna, hogy most akkor mit is keres ott a lámpa. A Street View-n nem úgy tűnik a lámpa, mint ami kamerás, de az 2011-es kép.

[link]

2015. febr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már jártam többször is arra, de eddig mindig úgy jött ki a lámpa, hogy nem akadt gond a kereszteződés előtti megállásnál. Én mindig úgy értelmeztem, hogy a lámpa a kereszteződésre vonatkozik és a kereszteződés előtt kell megállni, nem is merült fel bennem, hogy közvetlenül a zebra előtti megállásra vonatkozik, mert így feltartaná a kikanyarodókat. Azt hittem valami átgondolatlanul kivitelezett megoldás, bár valójában számomra tényleg annak tűnik. Amúgy a kamerát a rendőrkocsira értettem, nem a lámpára. Bár ha lámpánál is lehet kamera akkor tényleg nagyon megszívtam.
2015. febr. 26. 18:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, valóban zavaró megoldás, de viszonylag gyakori, ha spórolni akar egy-egy önkormányzat. Mindenesetre a rutinos versenyzők miatt NE a kereszteződés előtt állj meg, mert beléd csattannak.


A rendőrautóban lehetett kamera, bár nem tudom, beüzemelték-e már a piros lámpán áthajtást figyelő funkciót.

2015. febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

"Én mindig úgy értelmeztem, hogy a lámpa a kereszteződésre vonatkozik és a kereszteződés előtt kell megállni"


Sürgősen vedd elő a kreszkönyvet és olvasd végig. Többször.


A kresz nem egyéni értelmezés kérdése. Legközelebb mit fogsz félreérteni? A piros lámpát? A stop táblát?


Sosem jártam ezen a helyen, de amint megláttam a képet, tök egyértelmű volt, hogy az a zebrát védi, és semmi köze a kereszteződéshez.


Ha jól értem, amit írsz, pirosra váltott a lámpa, tehát ZÖLDET KAPTAK A GYALOGOSOK, te pedig a hiányos kresz-ismeretied miatt simán áthajtottál a zebrán, ahol elvileg akár emberek is lehettek volna.


Marha nagy szerencséd van, hogy a rendőrök valószínűleg az orrukat túrták, és nem látták, mit csinálsz - és még nagyobb szerencséd, hogy nem volt a zebrán egy puhatestű sem...

2015. febr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!