Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van igaza? Egy lámpával...

Kinek van igaza? Egy lámpával vezérelt gyalogos átkelőhelyen a zöld vége felé van, az autósoknak sárgán villog a lámpa. Átkelhet e a gyalogos? Meg kell e állnia az utósnak?

Figyelt kérdés
2015. márc. 3. 10:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
te kresszórákon mit csináltál??a telefonodat nyomkodtad vagy aludtál!!mert erre mindig alaposan felhívják a figyelmet és nem is egyszer,hogy a gyalogátkelő helynél a gyalogosnak mindig elsőbbsége van!!!!
2015. márc. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Ez eleve műszaki hibára utal, hiszen egyszerre nem lehet a gyalogosnak zöld és az autósnak villogó sárga.


A villogó sárga jelzés veszélyes helyet jelöl, egyúttal a làmpa működésképtelenségét is jelzi. Ilyenkor kutya kötelessége az autósnak átengedni a gyalogost a zebrán, hiszen jelzőlámpás irányítás híján az egy közönséges zebrának számít.

2015. márc. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Meg mi az a "zöld vége felé van" ???


Ha zöld lámpa villog már a gyalogos áthaladást nem lehet megkezdeni. Ilyenkor még a párhuzamos forgalomban az autósoknak zöld jelzés szokott lenni (előbb kezd el villogni a gyalogos zöld lámpa mint ahogy az autósoknak átvált sárgára (ami nem villog)).

Az autósnak meg meg kell állnia olyankor is mert ha nem ,akkor elüti a szabálytalankodó gyalogost, ha már akkor lépett le amikor villog a zöld gyalogos lámpa.

2015. márc. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egyébként elég pontatlan a kérdésed, de folytatom a többire is választ adva.


Igen átkelhet a gyalogos a villogó zöld lámpánál, bár akkor már nem léphet az úttestre le, de a korábban megkezdett áthaladást befejezheti amennyiben a folyamatosan égő zöld jelzés alatt kezdte meg.(lehetőleg úgy, hogy a piros előtt átérjen)

2015. márc. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
ha éjszakai villogó sárga akkor ilyenkor a gyalogos is le van kapcsolva az sehogy sem jelez. A gyalogosnak van elsőbbsége ,mint minden zebrán
2015. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Angliában élek, lehet itt kicsit máshogy van. Ez a gyalogos átkelőhely iskola közelében van. Hozzá tartozik még, hogy az idő elég ramaty volt ma reggel. Jégeső volt, de úgy esett, hogy fájt az embernek az arca tőle. Kábé 3-5mm-es jéglabdacsokkal. Az is hozzátartozik, hogy mentemben értem oda a gyalogos átkelőhöz, nem ott áldogáltam már egy ideje.

Ez a lámpa sűrűn szokott ilyet csinálni, szerintem eleve így van beállítva és sajnos több helyen tapasztaltam ezt, hogy miközben sárgán villog a lámpa, zöld van. Mintha ez itt normális lenne. Ezért nem tudom, hogy kinek van igaza. Azért mentem át az úton, miközben tudtam, hogy a zöld erősen a végét járja és sárgán villog a lámpa, mert zúgott a jég kegyetlen és haza akartam érni gyorsan.

Elméletileg nekem volt igazam a tanultak szerint. Én ezt tudom és utána néztam most megint, angolul is, hogy itt angliában hogy van, de csak azt írja, hogy ha sárgán villog, akkor az autósnak meg kell állnia, de azt nem mondja, hogy előfordulhat, hogy zöldet jelez a lámpa a gyalogosnak. De mivel már fél éve használom a gyerekemmel azt a gyalogos átkelő helyet, tudom, hogy ilyen sűrűn szokott lenni és eddig még mindig megálltak az autók és egyik se volt felháborodva. Sok gyerek lakik a környéken és sokszor jön úgy ki, hogy méterekre vagyunk a zebrától, de valaki már megnyomta a gombot, átváltott zöldre és akkor fogom a gyerek kezét, rohanunk, hogy elkapjuk a zöldet. És az autósok türelmesek. De ma, ahogy hazafele jöttem és átjöttem egy ilyen helyzetben a zebrán, láttam, ahogy az autós megáll, odajött hozzám és jól letolta a fejem, mert alig tudott megállni. Én mondtam neki, hogy neki sárgája volt, mikor átért a zebrán, még akkor is sárgán villogott, és én mondtam neki, hogy nekem meg zöld volt. De ő váltig állítja, hogy nekem nem volt zöld....a lámpba ugye a gyalogos szemszögéből látszik jobban, oldalól kevésbé. De azt látnia kellett, hogy villog a sárga...és én úgy tudom, villogó sárgán nem megyünk át, ha pirosról vált át sárgára, pláne nem. Még ha neki lett volna zöld és már sárgán villogott volna, akkor neki lenne igaza.

De úgy érzem valamelyest én is hibáztam. Nem kellett volna átmenni az úton ilyen időben, miközben a zöld a végét járta és nekik már villogott a lámpa. Soha többet nem megyek így át az úton.

2015. márc. 3. 11:01
 7/16 A kérdező kommentje:
Folyamatosan zöld volt a gyalogosnak és azt hiszem nem is szokott villogni a zöld. De a sárga szokott villogni, talán mert iskolaközeli a lámpa és így még jobban felhívja a figyelmet. De még senkit nem láttam a villogó sárgán áthaladni. Itt a villogó sárga -ennél a lámpánál- nem csak 2-3 másodpercig villog, még nem számoltam, de szerintem 10-20 másodpercig, majd legközelebb megfigyelem.
2015. márc. 3. 11:08
 8/16 anonim ***** válasza:
akkor az az autóst figyelmezteti a fokozott figyelemre, de még mindig a gyalogosnak van elsőbbsége
2015. márc. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

viszont attól, h szabály szerint elsőbbsége van a gyalogosnak még neki is figyelmesen kell átkelni, még lámpás kereszteződésben is, mert ugye sose tudni....

ha elütnek mindegy kinek volt igaza az már nem segít

2015. márc. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. Úgy érzem, itt fifty-fifty volt a hibázás és az igazság.

Mint mondtam, többet biztos nem kelek át így.

Köszönöm a válaszokat.

2015. márc. 3. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!