Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megérdemeltem a közép ujjat? :/

Megérdemeltem a közép ujjat? :/

Figyelt kérdés
Ma egy kereszteződésben jobbra fordultam volna mikor egy tanuló autó éppen akkor kísérelt meg egy sarok megfordulást. Nekem anno az oktatóm azt tanította, hogy csak akkor lehet így fordulni, ha ezzel nem akadályozom a forgalmat. Szóval tolatna, de nem tud, csak állt ott én meg rádudáltam. Erre a tanuló lehajtotta az ablakot és a középső ujjával bemutatott. Végül 2 lépést előre ment akkor már szabálytalanul kereszteződésben kikerültem. Persze közben meg egy másik tanuló autó jött balról és jobb kezes kereszteződésről van szó, természetesen nem kaptam meg az elsőbbséget. Ő is szabálytalanul kikerülte a másik szabálytalanul forduló tanuló vezetőt. Most itt ki volt a szabálytalan? Komolyan erre vannak tanítva az autósok?

2015. márc. 18. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért illik megértőbbnek lenni a tanulókkal.

Természetesen ő nem akadályozhat téged. Ez ok.


Sokáig állt ott? Mert ha 2-3 másodpercről van szó, akkor azért annyira nem kell pörögni.

Égett egyáltalán a tolatólámpája meg indexelt?

Lehet az oktató magyarázott.


Az ujjbemutatásra nincs mentség. Nem tudom mit tettem volna. Lehet mögé álltam volna és kiszállok. Bár lehet hagytam volna a fenébe, fedélzeti kamerám van, azt lehet elküldöm az autós iskolának a felvételt.



Az én oktatóm mindig rádudált (helyettem) azokra akik nem adták meg a jobbkezes elsőbbséget. Egyszer még egy taxist is elküldött melegebb éghajlatra amikor az Andrássy-n kihajtott elém szabálytalanul én meg vészfékeztem :)



Visszatérve, én valószínűleg az első esetben nem kerültem volna konfliktusba, mivel keveset dudálok. A jobbos utcában már más a helyzet.

2015. márc. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem 2-3 mp-ről volt szó... kb. fél perc után dudáltam, mikor egyértelművé vált számomra, hogy az mindenáron beakar elém toltani. Miután rádudáltam utána az ujj bemutatáson kívül annyit csinált, hogy 2 lépést előre gurult. Index nekem ki volt téve, Neki nem, de rükfercben volt, égett a lámpa. A másik tanuló autó meg ugyanebben a helyzetben került be, de vele nem volt konfliktus csak mkor már megindultam, hogy kikerülöm a barmot akkor a 2. tanuló autó ,,elfelejtette" megadni az elsőbbséget.
2015. márc. 18. 20:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Én általában türelmesebb vagyok az ilyen oktatós autókkal, meg előre engedem őket, meg hasonlók.

De hogy egy kis csipsza.... (diplomatikusan szólva még zöldfülű sem) bemutasson, hát tuti, hogy minimum képen vágtam volna.

2015. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
fél percen keresztül égett a tolatólámpája?
2015. márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tolatott volna hátra... gurult is csak éppen szabálytalanul. Azért kár, hogy nem vizsgája volt éppen...
2015. márc. 18. 22:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg a következő történt, megkezdte a tolatást szabályosan, de lassan, mert ugye rutintalan, tanuló. Erre megérkeztél te. Megálltál, kivártál,ő rutintalanságából kifolyóan szintén.

Esetleg lehettél volna annyira előzékeny, hogy villantasz neki. Nem csak álltok patthelyzetben. Persze ettől még ugyanannyira volt etikus mutogatnia, mint neked dudálni

2015. márc. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy tanulóval türelmetlenkedni, pláne rádudálni parasztság a javából. Nyilván lassú, félénk, bizonytalan, mert még alig vezetett. Senki sem gázpedállal a lábán csúszott ki az anyjából.


Ugyanakkor az sem oké, ha mutogatunk egymàsnak. Velem is megesik ugyan, de nem vezet sehová, csak ideges lesz tőle mindenki.

2015. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem a tolatólámpát, mert eléggé irreális, hogy fél percig egy helyben áll és közben áll a kuplungon.


Eléggé zavaros az egész, az jön le az egészből, hogy te is nagyon labilis voltál. A vezetésnél eléggé fontos, hogy az ember biztos legyen abban amit csinál.


Persze ha nem biztos, az se baj, de akkor ne dudáljon és ne mutogasson.

2015. márc. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ma jöttem hazafele, tanulókocsi előttem. Balra index, jól van parkoljál, megvárom. Erre megál. Gondoltam lendületet vesz vagy valami. :D Kb egy perc eltelt, aztán rá villantottam, megelőzni nem mertem, én is voltam tanuló, tudom, hogy kiszámíthatatlanok. Nah akkor gondolom oktató kapcsolt, hogy fingom nincs mit akarnak. Majd a gyerek berakta rükvercbe. Jaaa mondom tolatni akarsz. :D Akkor index és kielőztem. Nem dudáltam le. Nekik még semmi tapasztalatuk. Amikor elmentem mellette láttam, hogy kínosan mosolyog és intett. Én is rámosolyogtam. Lehet ezt így is intézni.

De teljesen mindegy hogy tanuló vagy sem, borzasztó sok türelem és empátia kell az utakon.

2015. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!