Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A belső sávban lassan haladó...

A belső sávban lassan haladó autó mellett, nem lehet a külsőben elmenni? Ha ez így van, akkor ez érvényes egy városi párhuzamos közlekedés esetében is?

Figyelt kérdés
[link]
2015. márc. 25. 17:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%
Előzni jobbról nem szabad, de elhaladni igen. A rendőrkocsi mellett is el lehetett volna.
2015. márc. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%

Városban el lehet hajtani jobbról, de pályán is, bár ott tiltott a jobbról ELŐZÉS. Nem jobbról előzés az ha én km-eken át megyek pl 120al a pályán a külsőben ,aztán valami majmot utolérek aki a belsőben van 100al és szépen gond nélkül haladok tovább el mellette. Ez nem előzés, ez elhaladás.


Aki azt állítja hogy ez szabálytalan, az fékezzen be és vágjon be a 100al menő autó mögé és vonatozzon vele a végtelenbe a lemenő nap felé ,szabályossága biztos tudatában és szedjen össze néhány száz szabályos követőt a seggébe. Ja és rámászni villogni dudálni nem ér mert az is szabálytalan.

Ha valaki szabálytalan és nem tart jobbra ,attól még nem áll meg az élet, logikusan kell gondolkodni nem a szabálykönyveket bújni.

Ugyanez a szitu ha pl leparkol valaki záróvonal mellé, te jössz de nem férsz el. Mit csinálsz? Megállsz és elkezdesz rejtvényt fejteni ,vagy szépen körülnézve átmész a záróvonalon?

2015. márc. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
46%

a kreszben benne van, hogy a párhuzamos közlekedésre alkalmas úton nem számít előzésnek ha elhaladsz egy másik kocsi mellett.


Tehát elhaladhatsz a rendőrautó mellett gond nélkül.


A cikkben megszólal egy oktató is, aki előadta, hogy nem haladhatsz el a rendőr mellett jobbról.


Komolyan mondom, nem az első eset, hogy egy oktatótól, vagy "kresz szakértőtől" ilyen baromságokat olvasok.


Akkor lenne előzés ha a rendőr autót a belsőből közelíted meg, kimész a külsőbe, elhaladsz mellette, és visszatérsz a belsőbe.


Tehát ennek a cikknek nagyobb a füstje mint a lángja:



itt a kresz jogszabály is:


III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak


c) Előzés: járművel az úttesten azonos irányban haladó jármű melletti elhaladás. Párhuzamos közlekedés esetében a különböző forgalmi sávokban folyamatosan haladó járművek egymás melletti elhaladása nem minősül előzésnek.

2015. márc. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

közben elolvastam ennek a Pető Attilának az érvelését a kresz fórumban. Szerintem a csávó a Pető intézetből szökött meg.


Ekkora baromságokat rég olvastam már amiket írt, komolyan...

2015. márc. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Szóval le kell dudálni mindenkit a belső sávban. És én eddig a bmw-sekre haragudtam akik csak szerényen villogtak pedig a dudára fekvés a kresz szerinti helyes megoldás :D Hát ez kész..
2015. márc. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Kamumail, linkeld már be ezt a Pető Attila cikket.Nem találom.
2015. márc. 25. 18:32
 7/24 anonim ***** válasza:

itt van, olvasd el, ez egy idióta :D


[link]

2015. márc. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

a kommenteket is olvassd, ott is válaszolgatott.


Aszondja:


"Azt írod, hogy megyek a saját sávomban, és a másik is, ez nem előzés. Oké! De hogyan jutottál a másik sávba? Valamikor sávot változtattál ehhez. Lehet hogy csak pár méterrel előtte, de lehet, hogy száz méterekkel előbb. Az egyik esetben előzés, a másikban nem? És hol a határ? Hány méter alatt előzés, hány alatt nem?"


Magyarul ha én bekanyarodom a Dózsa György útról a Váci útra, sávot változtatok és 2km után elhaladok egy másik autó mellett, akkor már előzés.


Sőőőt, haladok, és a mellettem lévő aki előrébb van, folyamatosan lassít. Akkor ezek szerint nekem is lassítanom kell folyamatosan.... Hülye ez tleg :D És ez oktat.

2015. márc. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom!

Hü lyének érzem magam! Megyek leadom a jogsim! :)

Úgy érzem nincs helyem a magyar közlekedési szubkultúrában.

2015. márc. 25. 18:49
 10/24 anonim ***** válasza:

A magyarban valóban nehéz.


A jobbra tartást speciel emiatt vagyok kénytelen én is sokszor megszegni.


Pl a Hungárián ha balra kell kanyarodnom, akkor km-ekkel korábban, a belsőbe megyek, mert a magyar mentalitás olyan, hogy nem fognak beengedni amikor kéne.


Pedig tényleg szép lenne ha mindig csak az menne a belsőben aki éppen előz, vagy balra akar kanyarodni.


Jah de ehhez okos út felfestési rend is kéne.

Karácsonykor jöttem este haza a Dózsa györgyön a Hősök tere felől. Jó fiú módjára a külsőben. Természetesen ez lett a vesztem. A Verseny utcai kereszteződésnél a külső automatikusan jobbra kanyarodik. A tábla persze már késő egy 50 km/s sebességnél, hogy biztonságosan balra sorolhass, miközben van forgalom ott is.


A másik irányból ugynezt játszák el, csak a belső sávval, ott a belső hirtelen kanyarodó lesz balra, a külső pedig megy tovább jobbra ("egyenesen" a Dózsán).


Működne ez a jobbra tartás ha a külső mindig egyenes lenne.


Ma a lehelnél cumiztam be (elsőnek jártam azon a szakaszon). Váci út, külső sáv, a Lehel útra ment tovább és nem a Vácira. Persze ott se tudtam már váltani a forgalom miatt, a mögöttes forgalmat meg nem akartam feltartani, szerencsére nem volt gond, mert a Lehelen is tudtam a célom felé haladni.


Sajnos Magyarországon emlékezetből kell vezetni, mert sokszor nem logikusak a dolgok (de ehhez előbb be kell cumizni pár esetet, hogy tanuljon belőle az ember). És akkor ez még csak Pest, ahol jó a közlekedés, Budáról ne is beszéljünk inkább.

2015. márc. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!