Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 420-as (gyűrű nélküli) DID...

420-as (gyűrű nélküli) DID motorláncot szabad zsírozni?

Figyelt kérdés
gépzsírral kentem. mikor újonnan kivettem a dobozából akkor is zsíros volt a felülete ezért gondoltam hogy nem csak a drága láncspray lenne jó.

2015. ápr. 8. 19:31
 1/2 lupara ***** válasza:
Motorkerékpár láncápolásához nem jó választás a gépzsir.Dobozából kivéve konzerváló zsir volt rajta.Ezzel mehetsz amig le nem kopik.A rajta lévő zsir,nem azonos a normál csapágyzsirral.Ha zsirral kened,nem jut semmi a görgők alá a csapokhoz,a külső felület minden port összeszed.Ezáltal fokozottan kopik,és szóródik mindenfelé.A láncon látni fogod,mikor kell kenni.Kezd fémszinű lenni.Petróleumos ecsettel átsimitod először.Kereket kézzel hajtod,motort ne inditsd.Száraz fényesre törlöd a láncot.Szürke flakonos Tecsós láncsprével lefújod a láncot.Minősége megfelel,1500/db,és elég egy szezonra.
2015. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2015. ápr. 8. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!