Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kerékpárosok miért mennek...

A kerékpárosok miért mennek át a piroson?

Figyelt kérdés
Rájuk nem az a KRESZ vonatkozik mint a kocsira? A kocsi áll a főútvonalon, a bicikli átsuhan, elég gyakran. ??

#Vasprefektus
2015. ápr. 9. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen formán jelzik, hogy szeretnének szervdonornak jelentkezni.
2015. ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Ezeknek a kérdéseknek mi értelme van? Autósok is nagyon szép számban mennek át piroson. Nem, nem narancssárgán, hanem nagyon-nagyon piroson. Ha ma nem láttam hatot, akkor egyet sem.
2015. ápr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
Azért teszik, mert következmények nélkül megtehetik. (Sajnos)
2015. ápr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hogy utána amikor kilógó belekkel kalimpálnak az út mellett, tudják anyázni az autósokat/buszosokat,kamionosokat.
2015. ápr. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem általánosítasz. Ha lehúzzátok ezt a választ -15 százalékra is, tudnotok kell, hogy az autósok is igencsak hajlamosak erre. A nagy különbség az, hogy autóval inkább csak a piros jelzés elején jellemző magatartás ez, míg a kerékpárosok akár a piros időtartamának kellős közepén is nekivágnak a kereszteződésnek. Márpedig ez jóval látványosabb.


Ezzel együtt a bringások túlnyomó többsége igenis megáll a pirosnál. Csak azt nem veszed észre.

2015. ápr. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kicsoda az autós? Se kocsim, se biciklim.
2015. ápr. 10. 08:16
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Fővárosi sokat közlekedő (gyalogosan) emberként -nem túlzás- naponta,naponta többször járok úgy,hogy a helyes kis szabad jelzésemen átkelve bicajos suhan át előttem/mögöttem... Néha centikre tőlem. A kocsik szépen várakoznak mindeközben. Szóval nagyon is valós a jelenség.
2015. ápr. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

Jó, ha nem provokatív és felesleges a kérdés, akkor

- amikor megállok autóval a pirosnál (úgy, hogy már előttem hárman piroson mentek át), miért rombolnak belém hátulról, s miért üvöltözik velem az illető?

- a munkahelyem közelében 2-3 hetente van súlyos baleset abból, hogy átmegy autó piroson

- ugyanitt évi 2-3 baleset származik abból, hogy egyirányú utcából menetiránnyal szemben közlekedő megy ki a nagy forgalmú útra.

- zebránál megállok, autós mögöttem kikerül, s elüti a gyalogos

stb., stb

2015. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mert nincsenek büntetve. Ennyi a válasz. Még ha van is kamera, semmit nem tudnak kezdeni a felvétellel . Az meg hogy intézkedni is akaró rendőr éppen látja, és utána is ered ,annak az esélye minimális.


Mellesleg autós, általában véletlen megy át a piroson, vagy attól félve hogy a mögötte jövő már nem tud megállni, de a bicajos meg direkt megy át ,büntethetetlensége tudatában. Hogy elcsaphatják, azt meg leszarja..

2015. ápr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9: Aha. Mutassak videó felvételeket a véletlenül átmenőkről? Hogyan lehet véletlenül átmenni, amikor két utcányira van az autós, amikor vált a lámpa? Mutassak autós, aki a záróvonalon megfordul? Aki egyirányú utcában közlekedik fordítva (bringások is, tudom).

A kanyarodó autós is véletlenül dudál, amikor átmegyek a zebrán, igaz.

2015. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!