Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rendőrségen lenyomozhatják a...

Rendőrségen lenyomozhatják a névtelen bejelentőt?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm egy 20 éves kis csitri, akinek nincs jogosítványa, de folyamatosan vezeti a párja kocsiját. Engem már baromira idegesít, mert egy kis faluban lakom, ahol szűk utcák, éles beláthatatlan kanyarok vannak, a lányzó pedig nem éppen óvatosan vezet. Volt már hogy az utcán labdázó gyerekeknek félre kellett ugraniuk előle, hogy ne üsse el őket. A csaj nem szívbajos, a közeli városba is simán bemegy kocsival. Gondoltam már rá, hogy be kéne jelenteni a rendőrségen, hátha elvennék a kedvét egy időre a vezetéstől, mert tényleg balesetveszélyesen közlekedik, el tudom képzelni mit művelhet kinn a főúton is. Az a baj, hogy van egy rendőr rokona, és félek, hogy ki tudná deríteni, ki nyomta föl. Az apja pedig eléggé vadállat, nem biztos, hogy megdicsérne, ha kiderülne, hogy én voltam. Szerintetek ki tudnák deríteni? Milyen büntetésre számíthat a csaj, hogyha elkapják?

2015. máj. 4. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Amikor a rendőrséget felhívod a hivatalos hívószámán rögtön egy olyan telefonon végződik a hívás amely kijelzi a számodat. ( Függetlenül attól, hogy te rejtett számról hívtad ).

Megoldás: használj telefonfülkét.


Másrészről: szerintem ha valaki feljelent valakit egy ilyen jellegű ügyben akkor vállalja az azonosságát. Én a helyedben inkább felhívnám a figyelmét arra - ha veszélyeztetés is fenn áll - hogy felelőtlenség jogosítván nélkül vezetni.

2015. máj. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Ha ismered személyesen, akkor érdemes lenne először nyugodt hangnemben, személyesen elbeszélgetni a hölggyel. Hidd el, ha mindkettőtök elég értelmes a feladathoz és nem fenyegetőzöl, akkor ezzel is eredményt lehet elérni.


Ha nincs hatás, akkor is finomabban kezdeném a dolgokat, pl. nem nevezném nevén az illetőt, hanem csak úgy említeném a körzeti megbízottnak, hogy van egy-két gyorshajtó a faluban, nézzen már körül, vmi piros Suzuki például...


Aztán ha ez sem hat, akkor menj a rendőrségre. Az adataidhoz hivatalosan nem férhet hozzá az ügyön dolgozó rendőrökön kívül más. Nem hivatalosan azonban igen és nem egyszerű bizonyítani, ha visszaélnek az adataiddal.

2015. máj. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem csak engem zavar a dolog, mások is szóltak már neki, pl. a gyerekes anyukák, akiknek a gyerekei szeretnek az utcán játszani, biciklizni stb. A csaj mindig meghallgatta, aztán jött a "Jó persze, abbahagyom, meg amúgy is megyek hamarosan jogsira" duma, másnap meg már megint kocsikázott. Valamikor az a szórakozása, hogy föl-le autózgat a faluban. A szüleinek is többen panaszkodtak már, de ők szemet hunynak fölötte, őket egyáltalán nem zavarja, még van hogy el is küldik cigiért, kenyérért stb. Sőt, volt hogy az anyját és a 7 éves öccsét vitte bevásárolni, úgy hogy a gyerek ült elöl.
2015. máj. 4. 16:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehettek olyan naivak, hogy azt hiszitek, hogy egy ilyennek használ a szép szó. Mondanám, hogy csapd ki elé egyszer az ekét, utánfutót, talicskát, bármit, amiben mértékkel anyagi kárt tesz csak, aztán hívj rendőrt. De ugye ez a nehezebb dolog. Nyilván a rendőr ismerős miatt nehézkes. Átéltem ezt balesetnél is szemrebbenés nélkül hamisítanak jegyzőkönyvet, helyszínelésnél "elfelejtenek" táblát figyelembe venni és hasonlók. De eljárniuk akkor legalább kellene és autója se lenne száguldozni egy darabig
2015. máj. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg lesz a jogsija, akkor meg legálisan fogja csinálni a feszkót.

Nem feljelenteni kell, hanem többen panaszosok összefogni, elmenni a polgármesteri hivatalba egy sokak által aláírt kérvénnyel és az utcákba fekvőrendőröket telepíttetni. Ha a kiscsaj leharapja a nyelvét és kiszakad alóla a futómű, azután már nem fog száguldozni.

2015. máj. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha van rendőr rokona az elsimítja az ügyet. Nem fogják megbüntetni. De ha mindenáron fel akarod nyomni, nyilvános fülkéből tedd, vagy sim kártya nélküli nem használt telóval, mert a segélyhívó azzal is hívható.
2015. máj. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is a nyilvános fülkére adom a voksom. A sim nélküli telefon nem biztos, hogy jó, mivel az IMEI számot szerintem akkor is vissza tudják keresni.

A bünti? Szerintem néhány év eltiltás és tuti, hogy PÁV vizsgával kezdenie a tanfolyamot.

2015. máj. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, a nyilvános fülke nem rossz ötlet! De a rendőrségre beérkező hívásokat ugye rögzítik? Csak mert attól félek hogyha a csaj rendőr rokona hozzájutna a felvételhez, akkor esetleg felismerné a hangomat (merthogy ő is ismer engem). Ennek mekkora az esélye?
2015. máj. 5. 14:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Ennek szerintem minden esélye megvan. ... mármint, hogy megismeri a hangod.

"B" terv, ha levélben panaszkodsz.

De, ha többen is nehezményizetek a dolgot, akkor mindenki tegyen panaszt. Emellett már úgysem tudnak elmenni kivizsgálás nélkül.

2015. máj. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha 112-t hívod a hívás egy hívásfogadó központba érkezik.. Ott elmondod, hogy névtelenül akarsz bejelentést tenni, akkor névtelenül lesz a bejelentés, annyi. Abból a központból kiadják a bejelentést a területileg illetékes irányítónak, aki küldi a rendőrt.

Ha jól csinálod és pont elkapja a rendőr, akkor kap egy 45.000 HB-t + el is tiltják a vezetéstől egy pici időre. Akkor lesz gáz, ha a csajnak van jogsija, akkor utána fognak járni az adataidnak, mert ugye aki mást szabálysértéssel hamisan vádol bcs-t követ el :)

2015. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!