Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben valószínűleg...

Ebben az esetben valószínűleg nem működött a megkülönböztetőjelzés?

Figyelt kérdés

Egy Suzuki SX4 orvosi ügyelet feliratos autó őrült módjára előzgette az autókat, a mögöttem lévőre villogott is, és kicsiket dudált, én ezt látva rögtön félrehúzódtam a Suzuki meg ment mint az állat, 2-en ültek benne, a sofőr fehér köpenyes volt feltehetőleg orvos, mellette meg egy mentőegyenruhás férfi.

Érdekes,hogy volt rajta fényhíd meg szúrófények is az elején, de ezek nem voltak működtetve.(sem fény, sem hang)

Én csak ezt tartom reálisnak, nagyon veszélyes manővereket is bevállaltak.


2015. máj. 27. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:

" a sofőr fehér köpenyes volt feltehetőleg orvos"


Aha. Életszerű, hogy az orvos vezeti a megkülönböztetett jelzésű autót! Felénk külön sofőr vezeti az ügyeletes autót is.

:D


Ha tényleg így volt, akkor egyszerű a képlet: az orvosnak ritkán van úrvezetőin kívül más jogsija, így nem használhatja a megkülönböztetett jelzéseket.


Esetleg az történhetett, hogy megsérült a sofőr és a doki vitte be az ügyeletes kórházba. Talán így volt a leggyorsabb.

2015. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért feltételeztem,hogy orvos,mert az lehetséges,hogy ügyeletben volt és kihívták.

A mentős ruhában lévő ember pedig fiatal volt,hogy ő legyen az orvos (20-25 év közötti, sokszor látom és tuti nem orvos) a sofőr meg idősebb volt, erős 50-es.

2015. máj. 27. 20:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Másrészt meg ha a dokinak nincs PÁV vizsgája akkor még hang és fényjelzés nélkül sem vezetheti az MKJ-vel szerelt járművet, ha ilyen szabályt szegett mert ezt kívánta a helyzet,akkor mi gátolta abban,hogy felkapcsolja, és kevésbé legyen balesetveszélyes a száguldozása?Mert akkor talán a többi autós közremáködhetett volna a sietségében.
2015. máj. 27. 21:07
 4/5 anonim ***** válasza:

"Esetleg az történhetett, hogy megsérült a sofőr és a doki vitte be az ügyeletes kórházba. Talán így volt a leggyorsabb."

Nem túl életszerű. Ebben az esetben a sofőr gondolkodás nélkül benyomná a megkülönböztető jelzést.


Sokkal inkább el tudom képzelni, hogy nem volt semmilyen vészhelyzet, csak sietett haza ebédelni, és visszaélt a festett autóval.

2015. máj. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg el is romolhatott az MKJ vezérlőegysége, ugye a technika ördöge nem alszik.
2015. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!