Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van értelme a D1 kategóriát...

Van értelme a D1 kategóriát megcsinálni?

Figyelt kérdés
Szeretnék mielőbb autóbuszvezetőként elhelyezkedni, viszont nagyon sok költség vezet odáig hogy dolgozhassak. Van ugye a D1 kategória, aminek a letételéhez nem kell C kategóriás vezetői engedély, viszont a legtöbb vállalatnál nincs ilyen kicsi jármű, amit ezzel vezethetnék. Nem apuci/anyuci vagyonából, hanem saját erőből járom az utamat, ezért hálásan fogadok minden jó tanácsot. (25/F)
2015. jún. 7. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs. Ez olyan mint egy alapfokú nyelvvizsga. Kb. semmire sem jó de pénzbe kerül.

Ha lehetne szívesen neked ajándékoznám a C-D-E kategóriámat. Bár sokat dolgoztam érte (én sem szülők pénzéből) nem tudom használni, mert mindenhonnan azzal küldenek el, hogy pasit várnak. Illetve a BKV-hoz meg azért nem mehetek mert eléggé rossz a szemem.

2015. jún. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves Tőled kedves Válaszadó, mert ugye a szándék a fontos. Külön tiszteletet érdemelsz, hogy nőként megszerezted ezeket a kategóriákat.
2015. jún. 7. 22:15
 3/4 A kérdező kommentje:
BKV sajnos nálam nem játszik, mert Baranyában lakom. Pedig szívesen troliznék, amíg megcsinálom a D-t. :(
2015. jún. 7. 22:16
 4/4 anonim ***** válasza:
D1-nek szerintem semmi létjogosultsága nincs, egy utasszállitó céghez úgyis csak olyanokat vesznek fel, akinek megvan a rendes D kategória, hogy ha kell a nagyobb buszokkal is mehessen. Ki van ez találva, hogy mindenki csinálja meg a C-t is. Bár lehet később hasznát veszed.
2015. jún. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!