Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Parkoló autók esetén az...

Parkoló autók esetén az ajtónyitási táv megtartása szabályos úgy, ha végig a felezővonalon haladok?

Figyelt kérdés

Például egy 50-100m-es utcában végig úgy parkolnak, hogy muszáj átlépni a felezőt, de a szembejövő még így is elfér mellettünk.

Mi hivatalosan a helyes az ilyen helyzetekben?

Ilyenkor szabad tartósan a felezőn haladni?



2015. júl. 15. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabadna így sem érinteni a vonalat. Sajnos átgondolatlan közlekedés tervezés eredménye, hogy keskeny út mentén ami ráadásul záróvonalas, meg lehet állni autókkal.

Szerencsére nem gyakori probléma, az gyakoribb amikor ki van alakítva parkoló de keskeny. Rendszeresen várakozok valami miatt ilyen parkolókban és gyakran csak a szerencsén múlik, hogy aki megáll és kikurja erőből az ajtaját derékszögbe, az nem csapódik az autómnak, vagy egy másik valakinek aki arra jár, vagy egy bicikista nem bukik fel benne. Nem lehet az ilyen eetekben sokat tenni, rá vagyunk utalva a parkoló autóból kiszállók normálisságára, óvatosságára, hogy odafigyelnek.

2015. júl. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

Én erre a parkolás+ajtónyitás kérdésre ezt szoktam felhozni példaként, valószinűleg a legszűkebb utca, amit ismerek:

[link]

Itt esélytelen mindkét oldaltól megtartani az ajtónyitásnyi távolságot. És itt buszok is közlekedhetnek, ez ugyanis a javasolt "balrakanyarodás" a Rákóczi útról a Nagykörútra.

2015. júl. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alex Fly ***** válasza:

Ha jól tudom, folyamatosan nem haladhatsz a felezővonalon, szóval nem szabályos. Ha nincs elég hely, akkor nem kell akkora távolságot tartani.

Megjegyzem, ez az "ajtónyitásnyi távolság" elég elterjedt az autós folklórban, de a KRESZben nincs ilyen megkötés. Az viszont igen, aki ki akarja nyitni az ajtót, az köteles meggyőződni arról, hogy biztonságosan megteheti.

2015. júl. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!