Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire veszélyes erdőkkel...

Mennyire veszélyes erdőkkel tarkított, kanyargós utakon száguldozni?

Figyelt kérdés

Tegnap egy ilyen úton mentünk, a sógorom vezetett, neki egy 2013-as Audi A6-osa van,ami elég biztonságos autónak számít, csak amikor alkalmaként az egyenes szakaszokon elérte a 150-es tempót, és az éles kanyarokat is 80-90-el vette, elgondolkoztam,hogy ez mennyire veszélyes, volt hogy csikorgott is a gumi, sőt egy új RS Octavia meg is előzött minket, na az már egy igazi vadbarom volt.

De most luxusautók ide vagy oda, azért szerintem életveszélyes így menni, egy kátyú, vagy csúszós aszfalt és úgy repül a kocsi...és 80-as tempóval egy éles kanyarban mit tud csinálni az ember, ha elveszti az uralmát az autó felett?Még szerencsés ha az úton bírja tartani, de ha jön valaki szemből?És így is esélyesebb,hogy berepül a fák közé...az útra kiszaladó állatokról meg már ne is beszéljünk.

De nem csak az Octavia meg mi mentünk így, az Audik,BMW-k mind így, és még pár középkategóriás autóval is így nyomták, olyan 10/6 sofőr elég tempósan ment, ezért is gondolkoztam el.


2015. júl. 21. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Le sem kell csúszni az útról, ha mondjuk szarvassal találkoztok. Abból már nem nektek lesz pöri.
2015. júl. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

elegge veszelyes.


Az a baj az ilyen komoly autokkal, hogy jol veszi a kanyarokat, jol fekszi az utat, de a fizika torvenyeit azzal sem lehet athagni. Es ugyanugy le lehet vele esni az utrol.


Igazabol csak szerencsetek volt hogy nem rolatok szolt a kovetkezo baleseti hiradas.

2015. júl. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Veszélyes. De a veszélyessége függ attól is, hogy mennyire vezet jól és mennyire ismeri az utat. Persze váratlan esemény bárhol előfordulhat. Erdős-kanyargós úton sűrűbben is.
2015. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ok, de miért kellett most ezt a "kérdést" kiirni? Hogy mugtudhassuk, hogy szerencséd volt egy ilyen autó képességeit megismerni?
2015. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Beviz Elek ***** válasza:
Ha ilyen sokan vezettek így, akkor gondolom annyira nem lehetett veszélyes.
2015. júl. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, kezdő motoros létemre, amikor felmegyek a Kékesre, akkor minden kocsit lehagyok, nem is kicsit. Én nem igazán láttam még olyan autóst, aki ilyen hegyes/kanyargós szakaszon húzta volna neki.
2015. júl. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Veszélyes. Hiába bírja a kocsi ,de ha pl beláthatatlan kanyarban átmegy a szembejövő sávba mert úgy adja ki a kanyar,de közben szemből jön a másik,kész a tragédia.


Vadveszély is ott van minden ilyen szakaszon. No meg hiába a sok 3 betűs elektronika ,azzal csak azt éri el hogy magasabb sebességnél fog lerepülni az útról ,az útszéli fának meg nincs gyűrődő zónája. Van is minden héten több ilyen egyszemélyes baleset ahol az önjelölt rallypilótának nem adta ki az ív.

2015. júl. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!