Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van jobb megoldás e helyzetre?

Van jobb megoldás e helyzetre?

Figyelt kérdés

Lásd a mellékelt képet, rajta GPS koordináta is ha valaki google maps-en nézné:


[link]


A helyzet az, hogy majd minden nap át kell kelnem e kereszteződésen biciklivel, csak ez épp a csúcsforgalom idejére esik. Az autók gyakran tömött sorokban jönnek 60-80-as tempóval. Ezért általában meg sem próbálok ott átkelni, hanem ~500m-el odébb van egy zebra. Azonban nekem a zebra közepén kell felülni a biciklire a kanyarodósáv miatt ami picit furcsa.



2015. júl. 21. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
hol van ez a google mapsen?
2015. júl. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A hivatkozott képen rajt van a koordináta, csak be kell írni a keresőjébe.
2015. júl. 21. 18:56
 3/10 anonim ***** válasza:
had ne én gépeljem már be a képről amikor neked kell a segítség.
2015. júl. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fő a biztonság (főleg ha te vagy a gyengébb), szóval én lehet tolnám a zebráig a biciklit.

Az elütött biciklistán meg jót kacagtam (nagyon komoly lett :))) )

2015. júl. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2015. júl. 21. 19:02
 6/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm!


Az említett kereszteződésből balra kanyarodni lehet, hogy kocsival is nehéz csúcsidőben, bringával szinte lehetetlen valszeg.


Reménykedtem benne, hogy tudok neked javasolni alternatív útvonalat, de elnézve, ez itt nem nyerő sajnos.


Én is eltekernék az út szélén a zebráig és ott mennék át és fordulnék balra. Vagy a zebra közepén, vagy átmennék a zebra túloldalára és a kanyarodó sávban indulnék el és sorolnék be az út szélére.

2015. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

mármint a sáv szélére.


Speciel ide nagyon elkéne egy bringaút....

2015. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elég komoly, hogy bringázz az úton, mivel ez szerintem nagyon veszélyes.

Ipari Park ahogy néztem, nem is nagyon alkalmas a telkek fekvése miatt a bringa út kialakítása. A gyalogosoknak is alig van hely.

2015. júl. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak nekem nem nyitja meg a képfeltöltésen a képet?


Van ott bringasáv, csak a túloldalon, már ha jól gondolom, hogy lentről próbálsz átkelni.


Próbáltad már, hogy leszállsz és gyalog kelsz át, a szemben lévő kerékpárútra? (A KRESZ szerint is úgy kellene, hiszen lakott területen kívüli főútvonalról van szó.) Gyalog se engednek át könnyebben? Bár szerintem gyalog tolva gyorsabban is lehet megindulni, mint tekerve.

(Vagy csak nekem a kispórolt testemet cipelve nehéz tekerni?)

2015. júl. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van ott bringa sáv, de aztán az véget ér, gondolom azért megy arra a kérdező az úton.
2015. júl. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!