Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten a Rákóczi út, az...

Budapesten a Rákóczi út, az Erzsébet, ill. a Teréz körút járható biciklivel?

Figyelt kérdés

2015. júl. 28. 06:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tiltva nincs a bringázás ezeken, de én nem használom ezeket az útvonalakat, mert veszélyesek.


A Rákóczin a buszsáv nincs megnyitva, ott tehát az autók és a buszok közt kellene egyensúlyozni vagy szabálytalanul feltartani a buszokat. Ezért jobb a párhuzamos kisebb utcák kerékpáros nyomain haladni, a Dunát pedig a Szabadság- vagy a Lánchídon keresztezni.


A Nagykörút egy fokkal jobb, bár ott a parkoló autóktól csak úgy tudsz biztonságos távot tartani, ha a külső sáv közepén mész, amit nem mindenki díjaz. (Holott újabban a KRESZ a szoros jobbra tartást már nem írja elő a kerékpárosoknak.) Emiatt inkább a Kiskörutat vagy a VI-VII. kerület frissen kijelölt kerékpáros nyomait használom.

2015. júl. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval, a Rákóczi út kész életveszély. Én csak párszor mentem rajta, de mindig halálfélelmem volt... A buszsávban sem tudsz menni, vagy 8 különböző busz jár arra, plusz ahogy az előző írta, szabálytalan is. Sajnos az Erzsébet híd és az Astoria között nincs más út (csak kerülővel), onnantól viszont már találhatsz párhuzamos utcákat (a Dohány utcában többnyire jól lehet menni, ha nincs épp bedugulva).


A Duna keresztezéséhez én nem ajánlom a Lánchidat, egyetlen sáv megy mindkét irányba, és az autósok NAGYON nem szoktak örülni, ha ott mész (dudálnak és beszólogatnak), hiába az a szabályos. Persze ha ez nem zavar, akkor nyugodtan :)

2015. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!