Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Varosban ejszaka nem tul jol...

Varosban ejszaka nem tul jol kivilagitott helyen mennyire nehez feketeruhaban, gyorsleptekkel zebran ahalado gyalogost eszrevenni? 4 savos ut,60km/h-val.

Figyelt kérdés

Ez a kep nappali, de azert szemleltet. Megj.: nem lett senki elutve, de a fek tovig lett nyomva es a gyalogos is megtorpant, de mi lett volna ha nem igy tortenik?. Kep a keresztezodesrol (ez nappali) de szemleltetonek jo:


[link]


Ez egy nagyobb varos hataranal van, ahol nincsenek lakoepuletek, csak par ipari park


2015. szept. 29. 09:45
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Jaj igen, azt meg hozza kell tennem hogy ebben az oraban a lampak mar sargan villogtak.
2015. szept. 29. 09:50
 2/23 anonim ***** válasza:
14%

Nehéz. Ezért mindig figyelni kell a zebrát.

Sajnos a gyalogosok nem értik, hogy az autó nem olyan, hogy azonnal megáll és az autós sem lát mindent 360 fokban, akkor sem, ha figyel.

Nyilván egy autót könnyebb észrevenni sötétben, így a gyalogosnak is figyelnie kéne. De általában nem teszik.

2015. szept. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
46%

A módosítás előtt 2009 december 31-ig:

(2) Azt a helyet, ahol az (1) bekezdés értelmében a gyalogosnak elsőbbsége van, járművel csak fokozott óvatossággal és mérsékelt sebességgel szabad megközelíteni úgy, hogy a vezető elsőbbségadási kötelezettségének - a szükséghez képest megállással is - eleget tudjon tenni, és e kötelezettségének teljesítése tekintetében a gyalogosokat a jármű sebességével ne tévessze meg.



A KRESZ módosítás után, 2010 január 1-től:

(2) Azt a helyet, ahol az (1) bekezdés értelmében a gyalogosnak elsőbbsége van, a jármű vezetőjének csak olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a jármű vezetője az elsőbbségadási kötelezettségének eleget tudjon tenni. A jármű vezetőjének a kijelölt gyalogos-átkelőhelyet csak fokozott óvatossággal és olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a járművel, amennyiben szükséges, a gyalogos átkelőhely előtt meg is tudjon állni.


[link]

2015. szept. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%

Mindig a másik a hülye, de ki a másik?


A gyalogosnak elsőbbsége van, akkor a többi jm NEM ZAVARHATJA!

2015. szept. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%
Elsőbbség adás kötelező táblánál is 60al mész be a kereszteződésbe?
2015. szept. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%

Amit leírtál a kérdésben gondatlanság és szabály sértés. Ha személyi vagy vagyoni sérülés történik ( a gyalogos megtorpan, és fenekére esik) és te elhajtasz, akkor meg bűncselekmény.


Ezek nem vita témák, ez jog.


Persze! A gyalogos is figyelhet! Még felvehet kamerára és fél is jelenthet, te meg 30k 2 pont alatt nem úszod meg. Én rendszeresen videózom a gyalogos átkelőhelyeken történő áthaladásom. Mert az autósok pofátlanul kihasználják, hogy erősebbek, de én tudom a jogaimat ők meg saját kárukon tanulják meg.


Ha vezeték, és a gyalogos atkelőhely NEM BELÁTHATÓ, akkor nem 60al megyek bele, hanem 40-30as tempóval. De én vagyok a hülye, hogy szabályos vagyok.... De nekem marad több zs a zsebemben :)

2015. szept. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%

A késői órákban a sárga villogó lámpa éppen pont a veszélyes helyre figyelmeztető fényjelzés!


kresz, 9. §

(1)

d) a veszélyes hely jelzésére szolgáló fényjelző készülék: egy (kör alakú sárga fényű) lámpából áll és villogó sárga fényjelzést ad; ilyen fényjelzést - időszakonként - az a) pontban említett fényjelző készülék is adhat;


(4)

f) a villogó sárga fény veszélyes helyre hívja fel a figyelmet: e helyen fokozott óvatossággal szabad továbbhaladni.


Innentől kezdve még az is tök mindegy, hogy volt-e gyalogátkelő vagy sem...

2015. szept. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
14%

76%-os:

Azért mert a gyalogosnak van elsőbbsége, még körül kell néznie. Nem ugorhat csak úgy az autók közé :)

2015. szept. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nehezebb mint nappal. Ezért kell lassan menni ,és végignézni a zebrán és környékén.
2015. szept. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ne mondjatok nekem hogy 200 meterenkent lelassitotok 30-40-kmh/ra
2015. szept. 29. 11:00
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!