Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tapasztalt autóvezetők!...

Tapasztalt autóvezetők! Nektek mennyi időbe telt rendesen megtanulni vezetni? Fontos!

Figyelt kérdés
Nektek mennyi időbe telt rendesen megtanulni vezetni? Ugyanis én kb áprilisban kezdtem el vezetni, és ha minden igaz december 17-én lesz a gyakorlati vizsgám. A tanár szerint van még bőven mit csiszolni a tudásomon, maga a vezetés majdnem tökéletes, de hegynek fel elindulni és hasonló kunsztok nem nagyon mennek, legalábbis elsőre nem, valamint ugye sok mindenre oda kell figyelni, és ez nekem még gondot okoz. Megtanulhatom mindezt decemberig, úgy, hogy még a parkolás és az autópálya is hátra van? Kezdek félni, pedig magabiztosan vezetek!

2015. okt. 20. 09:27
1 2 3
 1/21 Beviz Elek ***** válasza:
13%
Dombon felfelé elindulásra nem emlékszem. Megmutatták, megcsináltam. A vezetésben az az egyik legegyszerűbb dolog, ha ez problémát okoz, ott más bajok is lehetnek.
2015. okt. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha áprilistól decemberig gyakorolsz, az azért elég sok idő. Szóval nem hiszem, hogy gond lesz a vizsgán.

Egyébként akkor fogsz igazán belejönni a vezetésbe, miután már meg lesz a jogosítványod és használod is. Nagyon sokféle helyzet adódik, amire azonnal reagálni kell és ehhez gyakorlás és tapasztalat kell.

Most ugye ott van melletted az oktató, ő minden hibát kivéd. De utána majd ezt neked kell egyedül megoldani.

2015. okt. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Sokáig nem álltunk úgy anyagilag, hogy vezetni tudjak, elkezdtem, be kellett fejezzem, most újra nyomom :)

A baj az, hogy gyerekként mindenki azzal piszkált, hogy nekem úgysem megy semmi, és most parázok ha autóba ülök. Persze amint beültem, ez el is múlik, de mindig elcseszerintek valamit:D Ellavírozok én a városba a kis cliómmal, de egy vadiúj, modern Golffal azért más:)

Amúgy rendben vagyok, igen jó a reakciókészségem, hamar észreveszem a dolgokat, de ha 100 felé kell figyelnem, na az nehéz! Főleg városban, ahol gyakrabban kell váltani, megállni, stb:)

Igazság szerint nem hittem volna, hogy valaha is eljutok erre a szintre:) De nagyon élvezem:D

2015. okt. 20. 09:45
 4/21 A kérdező kommentje:
Járok oktató nélkül is, a párom ül mellettem, neki csak a kézifék marad:) Vicces, ott jól megy, ritkán fulladok le:)
2015. okt. 20. 09:46
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalt tehergépjármű vezetőként mondom, hogy nincs olyan, hogy rendesen megtanulni vezetni, szinte minden úton történik valami, ami adhat plusz tudást tapasztalatot az évek rutinjához... Én mindig magabiztos voltam, de így visszagondolva kb mikor 3 éve vezettem az akkori önmagam mellé hajlandó lennék beülni :)

Olyan pedig, hogy tökéletesen vezetni, nem létezik, elég bal lábbal kelni és csak egy pillanatra nem figyelni amikor kellene és zsákban visznek el az útról.

2015. okt. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Hogy mennyi időbe ? Nekem hetekbe. De ez attól függ, hogy milyen élethelyzetben, milyen forgalomban, milyen körülmények között. Ki kell ismerni az autót, hogy miként lehet megítélni pl. parkolásnál a helyszükségletet, gyakorolni kell a lejtőn felfelé elindulást és hasonlókat. Nagyon sok múlik a személyes ügyességtől, de ez nem egyszerű kézügyesség, hanem más.
2015. okt. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem furák az ilyen válaszok, hogy hetek vagy napok alatt meg szinte azonnal :D

Szerintem évek után is történik mindig valami, amiből még tanulni lehet. Ahogy már írta is valaki.

Kérdező: azért oktató nélkül nem kéne vezetned, főleg nem forgalomban.

2015. okt. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

7#

Nincs ebben semmi fura, kezdő sofőr koromban én is azzal dicsekedtem, hogy 2hónap alatt melett a jogsim és simán megtanultam vezetni, nincs ebben semmi fura csak a tapasztalatlanság és a gyerekes nagyképűség összetalálkoznak :)

2015. okt. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha ennyi vezetés mellett az autó kezelése komoly gondot jelent az nagy baj, ahogy az is ha említésre méltó probléma a megállás elindulás.

Le fognak pontozni, de ahhoz hogy ez készségszinten menjen, ha nem elég a plusz gyakorlás sem, akkor véleményes a vezetés. Én nem sajnálnám rá a plusz pénzt és időt. A forgalomban egyedül éppen lég más dologra kell figyelned, amit most is problémásnak találsz.


Nem szégyen ha valaki nem tud vezetni és nem alkalmas rá mentálisan. Viszont azt mondom szánj rá még és gyakorolj sokat, még lehet, hogy menni fog csak idő kell rá

2015. okt. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
56%
Figyelmesen kell vezetni. A többi màr majd jön magátol. A teknikai rész ami ahoz kell hogy mondjuk munkába járj azt megkapod az oktatáson. Az hogy jogosítványa van valakinek csak annyit jelent, hogy hatóságilag elismerik, vezetésre alkalmas nem pedig azt, hogy tud is vezetni.
2015. okt. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!