Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért veszélyesebb, ha bekapcs...

Miért veszélyesebb, ha bekapcsolom a világítást, mint mikor nem?

Figyelt kérdés

Ausztriában és Németországban nem kötelező városon kívül a világítás. Én megszoktam, hogy automatikusan bekapcsolom elinduláskor, és mindíg ég a lámpám. Egyik alkalommal egy német stoppossal beszélgettem arról, hogy mennyire zavaró és veszélyes, hogy náluk nem kötelező, és így természetesen az idióta német sofőrök nagy része nem is kapcsolja fel. Nem egyszer ért hirtelen, hogy egy egy út színű Audit alig sikerült észrevenni, és tizedeken múlt az életünk.

A srác helyeselt, de hozzátette, hogy régebben náluk is kötelező volt, de eltörölték. Úgy tudja, hogy rájöttek, hogy valami miatt veszélyesebb, ha be van kapcsolva, mintha nincsen. Nem tudta miért. Azóta is keresem a választ. Esetleg fel tudna világosítani valaki?


2010. márc. 18. 07:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy jó ahogy MO-n van. Nem hittem hogy ezt valaha kimondhatom. :)


Én kötelezővé tenném még városon belül is mert valaki még azt se veszi észre hogy szürkület van és persze hogy szürke pözsóban ül nehogy az ember észrevegye.


Ha fel van kapcsolva akkor az sokkal jobb. szerintem.

2010. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A németek kitalálták megint, hogy zavaró , ha felvan kapcsolva a tompított fény, meg akkor többet fogyaszt a kocsi és így több károsanyag jut ki a levegőbe blablabla..... A lényeg az hogy én éjjel-nappal, bármilyen országban járok is a tompított fényt használok, hogy jobban lássanak legalább is mindenki biztonsága végett.-)
2010. márc. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!