Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Létezik olyan veszélyes...

Létezik olyan veszélyes anyagot szállító kamion, amit sima ponyvás félpótkocsival szállítanak?

Figyelt kérdés
Ugyanis ma láttam egy olyan nyerges szerelvényt, ami sima ponyvás félpóttal volt, de a vontató elején ott volt a narancssárga tábla a számokkal.
2015. nov. 11. 16:03
 1/5 szántóvető ***** válasza:
persze hogy van.azt azért sejtetted hogy nem dísznek van felszerelve ill. kinyitva a narancssárga tábla?
2015. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, lehet hogy fémhordókat szállított, erre pedig a ponyvás is jó.
2015. nov. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
persze gondoltam, hogy nem dísznek van, csak ugye eddig inkább olyanokon láttam narancssárga táblát amiről lerítt, hogy olyan anyagot szállít amit ponyvással nem lehetne, ugye pl. tartány, konténer stb.
2015. nov. 11. 16:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ilyenkor látsz olyan narancsszínű kinyitható táblát a vontató elején és a félpótkocsi hátulján, amelyen nincs szám, mint tartányos ADR-es szállításnál. Pl. raklapon IBC-tartályokban valami veszélyes anyag. Ebből vagy 22 raklap mondjuk. Megállsz, és hasonlóan hintázik előre-hátra a ponyvás kamion, mint a tartányos. :D


[link]


A tartály meg általában 1000 literes egy darab: [link]


Ehhez elég a "küldeménydarabos ADR" vizsga. Más feltétellel lehet küldeménydarabos és tartányos ADR-re vizsgákat szerezni. Pl. míg tartányos ADR-hez kell a kétéves C kategória, a küldeménydarabosnál nem stb.

2015. nov. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nah utolsónak köszöntem szépen, végre elmondta a lényeget :)
2015. nov. 14. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!