Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A védett úttal párhuzamos...

A védett úttal párhuzamos kerékpárutat kell külön kiegészítő táblával jelölni?

Figyelt kérdés

[link]


Az itt látható bringaúton rongyoltam lentről felfele, amikor egy kedves idegen elémhajtott. Némi meghitt mutogatás és csomagtartótető-ellenőrzés után elváltak útjaink. Most visszanéztem, az egy dolog, hogy ráadásul stoptáblája volt, de látom hogy van kiegészítő tábla is. Ezzel mi a helyzet? Én eddig azt hittem, hogy ez pluszban hivatott felhívni a keresztező forgalom figyelmét arra, hogy a kerékpárúton haladóknak is adják meg a megadni valót, de most kezdem azt hinni, hogy nincs kint a kiegészítő tábla, akkor nyugodtan figyelmen kívül hagyhatják a bringautat. Vagy egész egyszerűen minden ilyen átvezetéshez ki kell rakniuk a kiegészítőt, ahol elsőbbséget szabályzó tábla előtt megy át a kerékpárút?


2015. nov. 13. 09:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Kis kiegészítés: azzal tisztában vagyok, hogy a mondandóm elején felvázolt szituban nekem volt elsőbbségem, nem is arról szól a kérdés, hanem a kiegészítő tábla "működéséről".
2015. nov. 13. 09:13
 2/4 kovpet ***** válasza:
A kerékpárút is út, minden érvényes rá, ami bármelyik más útra is. A jobbkéz is, a macisajt is és a stop tábla is.
2015. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell külön jelölni az érvényes ÚME szerint. Csak a gyalogosátkelőket kell jelölni.
2015. nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A parkolóból kifelé haladó járműnek van egy "Állj! Elsőbbségadás kötelező! (STOP) táblája, kiegészítve "keresztező kerékpáros forgalom" táblával, előtte az útburkolati jel is jelzi, hol fut a kerékpárút, ha balra felnéz, akkor még azt is látja, hogy osztott "Gyalog- és kerékpárút" van előtte.

Ennél szájbarágósabban csak a "kerékpárosok" veszélyt jelző tábla kihelyezésével lehetne információt közölni, de mivel többfelől is egyértelműen jelzett a helyzet, azt nem tartották fontosnak kitenni. Ráadásul, ha jól látom a képen, ez egy parkoló, az onnan kijövők a forgalomba becsatlakozás előtt tábla nélkül is kötelesek mindenkinek elsőbbséget adni, még a gyalogosnak is

2015. nov. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!