Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kamionosok miért villogtatnak...

Kamionosok miért villogtatnak ha megelőznek egy másik kamiont?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ez előzés megkezdése előtt rávillant az előtte haladó kamionra.
2015. nov. 13. 17:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Üdvözlik egymást
2015. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Mivel egy elég nagy kategóriájú nehéz gépjárműről van szó, így segítik egymást. Jelzi, hogy előzni készül, tehát az előtte lévő ne pont akkor taposson bele a gázba, mert egy ekkora járművel már kicsit tovább tart az előzés. Valószínűleg van arra is jelrendszer, hogy amikor jelzi hogy előzne, a másik visszaigazol, hogy mehet, vagy nem, mert az előtte haladó többet lát. A kamionozás egy életforma, és egymás között nagyon nagy az összetartás.

Amit írtam csak feltételezés, nő vagyok, nem élek ebben, nem tudom, de ezt gondolom.

2015. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
2. voltam. az üdvözlés szerintem inkább a szemből érkezőnek szól.
2015. nov. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Inkább akkor szokás mikor a megelőzött kamion elé besorolhat az előző kamion. Jelzi hogy már befér elé (16,5 méter hosszúak, nagyon jó a tükör, de nehezebb is pontosan érezni a végét).


Olyat még nem láttam aki az előzés megkezdése előtt villantott volna (vagyis nem rendszeres dolog)

2015. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
utolsónak: pedig van ilyen, de sztem is az lehet, hogy így hívja fel az előtte haladó figyelmét, hogy ő épp előzni készül
2015. nov. 13. 17:59
 6/18 Beviz Elek ***** válasza:
Elhiszem, nekem nem túl régi a C+E jogsim, ilyet nem tapasztaltam, de ettől még lehetséges.
2015. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Hát ezt személyautónál is sokan csinálják/csináljuk, hogyha előzni készülök, akkor villantok egyet + index. Sötétben még hasznosabb és hatásosabb, tuti észrevesz az előttem haladó, hogy előzök éppen.
2015. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%
4. Szerintem elég nagy hülyeséget írtál, mert aki ilyen kamiont vezet, az álmában is érzi az elejét meg a végét, és nem a mögötte lévőre bízza, hogy mikor sorolhat vissza. Előzésbe eleve úgy kezdünk, hogy biztosak vagyunk benne, hogy be is tudjuk fejezni. Ez kamionosokra is igaz!!!!!!! Én még mindig kitartok amellett, hogy inkább az előzési szándékát jelzi, ha ilyent láttál. Mivel a gyorsulásuk kicsit eltér a személyautótól. Hátulról nem szokták egymást üdvözölni.
2015. nov. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
8 as te írtál nagy hülyeséget! Eleknek van igaza !!!!
2015. nov. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

#8 "az álmában is érzi az elejét meg a végét, és nem a mögötte lévőre bízza, hogy mikor sorolhat vissza"


Nem érzi álmában sem a végét, de még ébren sem! Láttam már pár gépet, ami hátul törött, mert "érezte" a végét. Csak nem nagyon!


Előzés befejeztével így jeleznek, hogy visszatérhetek a sávomba.

Előzés előtt főleg 2*1 sávos úton szoktunk így jelezni, hogy kezdjük az előzést, és ezzel tudomásul veszi, nem "alszik". 17 éve kamionozok, de tolatáskor még mindig kiszállok, és megnézem, hogy mennyi hely van hátul.

Vagyis béna kamionsofőr vagyok, de még semmit sem zúztam le.

2015. nov. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!