Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Színtévesztő vagyok, viszont...

Színtévesztő vagyok, viszont van korrekciós szemüvegem. Így van rá esélyem, hogy kapjak hivatásos jogsit?

Figyelt kérdés
2015. nov. 29. 12:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Van... de azt nem tudom megmondani, hogy hány százalék, sőt még azt sem, hogy elsőfokon eldől, vagy másodfokon (orvosi bizottság) döntenek.

Nagyon ne éld bele magadat, de orvosnál érdeklődj, ne itt ez ugyanis olyan kérdés, amit egyéni elbírálás alapján ítélnek meg, s akár olyan verzió is lehet, hogy belföldre megkapod, de nemzetközire nem (vagy egyikre sem)

2015. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Na végre valaki, akinek van ilyen szemügéje. Már azt hittem, egyedül vagyok a világon ezzel. :)
2015. nov. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Áruljátok el, hogyan képes a szemüveg korrigálni a színtévesztést? Nekem nem áll össze a kép... bizonyos színárnyalatokat nem tud a szem megkülönböztetni, de ha egy bármilyen színű szemüveg van az emberen, akkor lehet hogy a tévesztett színek "megjavulnak", de nem téveszttek el emiatt más árnyalatokat, amik szemüveg nélkül jól működtek?
2015. nov. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
utolsónak: tulajdonképpen nem korrigál semmit, egyszerűen annyira elhúzza egymástól az egyes színeket és színárnyalatokat, hogy összetéveszteni biztosan nem tudod :) a pöttyös könyvbe azelőtt jó ha láttam 3 db ábrát, ezzel a szemüveggel viszont látom az összeset, igaz akkor sem a valódi színeket láttam mert megmondani akkor sem tudtam, hogy milyen szín, se azt amit a szemüvegen át láttam, se azt amit a valóságban, nagyjából én így tudnám elmondani a tapasztalatomat
2015. nov. 29. 16:52
 5/16 A kérdező kommentje:
másodiknak: hát most már ketten vagyunk ezen a világon akiknek van ilyen szemüvege :D
2015. nov. 29. 17:04
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én meg tompalátó vagyok az egyik szememre, elvileg evvel sem lehetne ilyen jogosítványom.

De ezt még a háziorvos, meg a szemész se tudta, csak utánanyálaztam a neten, mik az erre vonatkozó jogszabályok.

Amúgy ismerek olyan körzeti dokit, aki a parkolóban írja meg 20e Ft-ért a jogsi meghosszabbításához a papírt...

A mai világban, amikor a dokik a jutalékért írnak receptet, és hagynak felfordulni embereket, meg engedik ezt a sok szemét gyógyszert forgalmazni, ezek már elenyésző dolgok.

Főleg, hogy senki se nagyon akar elmenni sofőrködni, ezért fogják lasszóval rá az embereket.

2015. dec. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm a részletes magyarázatot.
2015. dec. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 jikanv válasza:
0%

Az a pottyos konyv egy baromsag szemteszt, mert semmi koze a valo vilaghoz. Ugyanis tok mindegy latod a pirosat a zoldet vagy sargat mivel nem az szamit, hanem hogy melyik lampa vilagit, azt meg tisztan latod anelkul hogy a szint tudod vagy sem. A legtob mas orszagokban nem kell ez a baromsag teszt, de persze ha hulye akkor magyarba lenni kell. Tedd le mashol a jogsit es kesz.

A vilag egyharmada piros szinteveszto, masik harmada meg nem latja a zold arnyalatot. Ha magyar tovenyek lennenek mindenhol akkor az arut meg mindig biciklivel hordanak vagy lohaton.

Angliaba 65 eves korodig ervenyes a jogsid. Ha 20 voltal mikor megszerezted 45 evig nem kell semmit csinalnod. Nincs orvosi vizsgalat 5 evente nincs extra kirabolt penz, hanem van egy jogsid ami jo 45 evig egyfolytaba.

Szoval menj masik orszagba es ne aggodj magyar jogsi miatt. Tobb penzt is keresel. 10-szer annyit.

2015. dec. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
utolsónak: igazad van de nem hiszem hogy egy teljesen más nyelvű országban egyszerű lenne kamionsofőr lenni
2015. dec. 7. 16:18
 10/16 anonim ***** válasza:

Egy jó barátom is színtévesztő, ráadásul elég durván.

Ő a baboskönyvből konkrétan semmit nem látott.

És neki is megvan. (szemüveg nélkül).

2015. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!