Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Taxis milyen feltételek...

1szarvu kérdése:

Taxis milyen feltételek mellett szállíthat gyereket babaülés nélkül?

Figyelt kérdés
Elváltam és az exem a pasijával a 4 éves fiam babaülés nélkül szállítja Miskolcon mert, városban taxiban nem kötelező az ülés. Ezt nem tolerálom. Ők meg felelőtlenek. Mit tudok tenni (hivatalosan), hogy hathatós legyen?

2016. jan. 2. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Például veszel a fiadnak még egy gyerekülést, és odaadod az exednek, hogy használják a taxiban. Vagy véletlenül érzem úgy, hogy ez nem a gyerek biztonságáról szól, hanem az exednek és a pasijának akarsz mindenáron keresztbetenni?
2016. jan. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kérdésben a válasz: "városban taxiban nem kötelező az ülés."


Nem tehetsz semmit, ez így szabályos.

2016. jan. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Van ülés csak nem használják!!! Te érted, mert én nem. :(
2016. jan. 2. 22:52
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Oké haver, nyugodj le, nem használják, mert nem kell és nyilván tök macerás egy gyerekülést a hátadon cipelni csak mert taxival jársz. Biztos bosszantó mással látni az exed, velük van a fiad is, még bosszantóbb, de ezen a hülye ülés dolgon ne lovagolj, ez baromság.
2016. jan. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Már ne is haragudjatok, 1-es és utolsó, de nem azért vezették be a kötelező gyerekülés-használatot, hogy elvált feleségek ezzel szívassák a volt férjüket. Az ok teljesen más: bizonyított tény, hogy a gyerekülésbe bekötött gyerek túlélési esélyei nagyobbak, sérülési kockàzatai kisebbek azonos erőhatás esetén, mint a be nem kötött gyerekéi. Ez így van és nem képezheti vita tárgyát az elvált felek közt. Innentől kezdve aki nem használ gyerekülést, az rendkívül felelőtlen. Ő maga akár lehet profi sofőr aki soha nem okoz balesetet (gondolja magáról), de mi van a többi autóssal?


Kérdező, ha ténykeg nen tudjátok ezt értelmesen, felnőttek módjára megbeszélni az exeddel, igenis keress fel egy ügyvédet és keressetek olyan tényállást, ami ráhúzható az exed magatartására. És addig is gyűjts képi bizonyìtékokat. A gyerek biztonsága nem játèk, akárki akármit mond ezen a fórumon.

2016. jan. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
persze. Meg átvinni a gyereket a zebrán szintén kockázatos, csak éppen nem szsbályellenes, és fölösleges ügyvédhez rohangálni a "felelőtlen" viselkedés miatt.
2016. jan. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem akartam annyira ragozni a kérdést mint az 5-s válaszoló, de teljes mértékben biztonság terén ezzel értek egyet. Azt gondolom, hogy felnőtt és felelősen élő ember így gondolkodik. Köszönöm, jó mástól is ezt olvasni.

Én azt nem értem, ha ritkán viszik fiam autóban (havi 1-2 alkalom) nem olyan nehéz azt az ülést betenni és kivenni. Nem napi szintű (ezt nem írtam korábban, de ez sem mentség). Váláskor is a gyermek érdekeit nézik hol tud a legjobban testi, lelki szempontból legjobban fejlődni és az a legjobb ha volt szülök is békésen megbeszélnek mindent.

2016. jan. 3. 09:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ (1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól) 48. § (8) szerint: „A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:” „c) ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi és a személygépkocsis személyszállítást végző gépkocsi hátsó ülésén utazik” (Vagyis, nem csak városban…)

Tehát, hivatalosan, semmit sem tehetsz, hiszen jogszerűen teszik, amit tesznek.

2016. jan. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"c) ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi"

Ez egész pontosan mit jelent? Én azt gondolom taxi üzemmód amikor utast viszek pénzért, azaz dolgozok. Ha barátot, családtagot fuvarozok és magáncélra használom a járművet az már nem taxi üzemmód, jól gondolom? Köszi

2016. jan. 3. 12:54
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, de számomra nem volt világos, hogy saját autójuk e a taxi, amiben szállítják a gyereket, vagy utasként használnak taxit?

Ha nem utasként, szolgáltatás közben használják, akkor kötelező a gyermekbiztonsági rendszer. (3 éves korig mindenképp; 3 éves kortól hátsó ülésen anélkül is szállítható, ha nincs gyárilag kialakított biztonsági öv; illetve 135 cm-es magasságtól hátsó ülésen, 150 cm-es magasságtól pedig első ülésen is szállítható gyermekbiztonsági rendszer nélkül.)

2016. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!