Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol lehet jelezni, ha egy...

Hol lehet jelezni, ha egy zebrás-lámpás kereszteződésnél az egyik oldalon a lámpa túl rövid ideig zöld a gyalogosoknak?

Figyelt kérdés
2016. febr. 16. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem biztos, hogy ez hiba. Sok helyen van így. A kiürítési idő elegendő? Azaz, miután villogni kezd a zöld, majd tilosra várt, mennyivel később indulnak el az autók keresztben?
2016. febr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én fiatal vagyok és gyors tempóban úgy tudok átérni, hogy a zebra háromnegyedénél járok és már villog. Az idősebbek, akik lassabban tudnak járni, nekik problémásabb. Miközben zöld a gyalogosoknak a lámpa, kis ívben a zebra felé kanyarodó autóknak is zöld, szóval egyik irányból autók is kanyarodnak a zebrára.
2016. febr. 16. 12:17
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem ezt kérdeztem! Sok helyen alkalmazzák azt a megoldást, hogy csak rövid ideig van szabad jelzés. Ugyanis hajlamosak az emberek az utolsó, meg az utolsó utáni pillanatban lelépni. Ilyen helyen a lámpa elengedi azt, aki éppen váltáskor ott áll, a többieket már nem. Lehet, ilyen helyről van szó.

Miután tilosra vált, azonnal indul a keresztforgalom?

2016. febr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként nincs országosan használható, központi telefonszám. A közút kezelője lehet az egyik illetékes, ha tudod melyik szervezet az.
2016. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Alex Fly ***** válasza:
100%

Szerimtem a hely közlekedési főmuftinál.

A kérdés, hogy mihez képest rövid a zöld? A gyalogátkelőkn)l elhelyezett lámpa azt szabályozza, mikor léphet a gyalogos az úttestre. Sem többet, sem kevesebbet. A zebrán átkelő gyalogos zavarása a KRESZ szerint tilos. Ha nem ér át a túloldalra a zöld jelzés ideje alatt, attól még ez ugyanúgy érvényben van. Sehol nincs leírva olyasmi, hogy a lámpaváltásra át kell érni a túloldalra. A piros lámpa azt jelenti, hogy tilos lelépni az úttestre. De ha valaki már eleve ott tartózkodik, annak számára ennek már nincs jelentősége. Nyugodtan fejezze be az áthaladást, a járművek addig várnak.

2016. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4 lámpás zebra van a kereszteződésben, egy 2 sávos (a zebráknál 3 sávra bővülő) és egy 4 sávos út kereszteződése. Ez a problémás lámpás zebra az egyik 4 sávos szakaszt keresztezi. A többi gyalogos lámpa sokkal tovább zöld, mint ez az egy.
2016. febr. 16. 13:23
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Újból megkérdezem, mert mindent írsz, csak azt nem, hogy a váltás után milyen gyorsan indul a keresztező forgalom. Ha most sem adsz feleletet, akkor magam részéről kiszállok, mert csak trollkodsz.
2016. febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem mértem le stopperrel, de nem sok idő van, sietni kell.
2016. febr. 16. 14:10
 9/12 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy több baleset volt már ebben a kereszteződésben ilyen okokból. Ezért is gondolom, hogy jobb lenne átállítani.
2016. febr. 16. 14:13
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Gyerekek, nem az a kérdés, hogy jól van-e beállítva a lámpa. Az a kérdés, hogy kinél lehet felülvizsgáltatni a lámpaprogramot.


A válasz az, hogy alapvetően a közút kezelőjénél. Az országos úthálózat esetén a Magyar Közútnál, a budapesti főúthálózat esetén a BKK Közútnál, minden más útnál a területileg illetékes önkormányzatnál.

2016. febr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!