Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen fajta "figyelmetlensé...

Az ilyen fajta "figyelmetlenség" az autó márkája miatt is lehet?

Figyelt kérdés

Majdnem 10 évig volt BMW E39-esem, amit valószínűleg gazdasági totálkárosra törtek, még nem derült ki, hogy menthető e.

Itthon van még egy 1.3-as Swift, az utóbbi néhány napban azzal járok.

Vettem észre,hogy nem egy BMW, de én szeretek haladni, refizni meg dudálni nem szokásom.

A Suzuki fékrendszere nem a legjobb a BMW után, ezen vagyok ki a leginkább, ezt nem tudom megszokni,hogy ez nem áll meg azonnal.

(legalábbis nem úgy mint a BMW)

Párhuzamos közlekedésre alkalmas úton megyek a magam tempójával, erre a Prius kiteszi az indexet, úgy,hogy bár párhuzamosan is, de a seggében vagyok, és folyamatosan közeledek hozzá.

Leszarja, ő jön át, én meg nyomom a féket, de a Swift csak nem áll meg, így dudálnom is kellett.

Jó, túlteszem magam, megyek tovább, ugyan ez megtörténik, csak az Audi jön rám.

Ez kevésbé volt húzós, de megint rá kellett nyomnom a dudára.

Nem is tudom,hogy az elmúlt 10 évben mikor nyomtam utoljára dudát, erre most a Swifttel 2-szer 10 percen belül is indokolt volt.

Tényleg indokolt volt,én nem az a típus vagyok aki nyomkodja.

Nem tudom eldönteni,hogy ez így jött ki, vagy azért igaz,hogy a márka is rájátszik?


(egyébként harmadszor is nyomhattam volna a dudát egy másik Swiftre, de az már határeset volt, inkább mellőztem)


Csak azért érdekel, mert eddig ilyenen nem is gondolkoztam, de a jelenségről már hallottam.Esetleg másnak ilyesmi tapasztalata?


2016. febr. 25. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Hülyék mindenütt vannak. A szemükben ha swifted van azért vagy gyökér, ha astrád van azért vagy gyökér ha hibriddel jarsz azért vagy gyökér, ha mercid van akkor meg azért vagy gyökér.

Vannak olyan barmok akik egy 40 tonnas nyergesvontatot sem vesznek eszre mert azt sem tudjak mire valo a visszapillanto tükör.

Szóval nem autófüggő.

2016. febr. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

"nyomom a féket, de a Swift csak nem áll meg, így dudálnom is kellett. "


Ezek szerint a Swiftnél összeköttetésben van a duda meg a fék..

Ezek a japánok mit ki nem találnak!

2016. febr. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 vatafak ***** válasza:
100%
tekintettel az úton lévő suzukik hatalmas tömegére megkockáztatnám hogy valszeg mégis működik a fékrendszerük. de egy bömbi-hez hasonlítani nem túl sportszerű. az meg h kb láthatatlan az úton az simán igaz :)
2016. febr. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani, hogy ha valakinek van ideje dudálni, akkor nem is kellett akkorát mentenie, ha még arra is ráért. De amúgy nem a gyengébb fék miatt van. Hanem azrt mert az "csak" egy Swift.
2016. febr. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van egy olyan érzésem, hogy a BMW-ben rászoktál erre a rámenős vezetésre, és hogy utolsó pillanaton fékezünk, stb. Na ez a Swiftben nem igazán megy, vagy legalábbis nem olyan jó érzés.


" erre a Prius kiteszi az indexet, úgy,hogy bár párhuzamosan is, de a seggében vagyok, és folyamatosan közeledek hozzá"


Ilyenkor egy átlag kisautós már mikor a másik kiteszi az indexet, akkor elveszi a gázt vagy fékez is, nemhogy még rámenjen.

2016. febr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A BMW fékrendszerére egy vagyon rá volt költve, az úgy megállt mint annak a rendje.A Suzukinak meg ott a gyári fék, fog,megáll, de nem hasonlítható a BMW-hez, és ezt nehezen tudom megszokni.

Nem tudom ki merre lakik,hol tanult vezetni, és lehet én vagyok a hülye, de ha kiteszem az indexet,az nem azt jelenti,hogy mehetek.Pont ez a baj,hogy kiteszi, és már jön is, aztán mikor nekimegyek, jön hogy "de hát én indexeltem".

Nem úgy működik a világ,hogy megyek 60-al, és nem akarok fékezni az előttem lassító miatt, akkor kiteszem az indexet, és sávot váltok, függetlenül attól,hogy velem párhuzamosan jönnek 70-el.

Már pedig itt az történt.


"Ezek szerint a Swiftnél összeköttetésben van a duda meg a fék.. "


Meg fogsz lepődni, előre látom...de tudod,azért dudál ilyenkor az ember,hogy a másik is csináljon valamit a baleset elkerülése érdekében, mert én ugyan nyomom a féket, de lehet neki még gázt kéne adnia, ha már bejött elém, vagy nyomhatja úgy ahogy eddig, de nem biztos,hogy elég lesz az én satum.


"ha valakinek van ideje dudálni, akkor nem is kellett akkorát mentenie"


Gondolom a te kocsidból ki is van szerelve.A másik meg,hogy a dudával figyelmeztetünk, úgy ahogy fentebb is leírtam, vagy takarodjon vissza a sávjába, vagy adjon nagyobb gázt, mert leírom a kocsija hátulját.


"rászoktál erre a rámenős vezetésre"


Tehát valaki mellett majdnem párhuzamosan haladni rámenés?Vagy arra gondolsz,hogy én megyek 70-el, ő meg betáncol elém 60-al, és én utolérem, a fizikai törvényeinek megfelelően, az rámenés?


"Ilyenkor egy átlag kisautós már mikor a másik kiteszi az indexet, akkor elveszi a gázt vagy fékez is, nemhogy még rámenjen"


Továbbra sem értem a rámenést.Ha más kiteszi az indexet nincs elsőbbsége, ha neki joga van haladni, és sávot váltani, nekem ugyan úgy jogom van nem elvenni a gázt, és elhaladni mellette, neki pedig ezt a KRESZ-nek megfelelően meg kell várnia, jöjjön BMW vagy Suzuki, nem mehet be elé.

De ha valamit rosszul tudok szóljatok, mert akkor leszedem a tükröket, és majd az indexeléssel sávot váltok, a másik úgyis elveszi a gázt, mert hát ugye én indexelek, és akkor az ezek szerint ezt lehet, ugye?

2016. febr. 26. 14:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Az emberek hozzászoktak hogy a Bmw-sek baromállat módjára vezetnek,városban minimum 100 pályán meg 200 a sebességük,és ha látnak egyet maguk körül akkor a legrosszabbra számítanak.

A Swiftesekre meg az a sztereotípia hogy öreg tatter mammer szütyörög benne 30-al szorítva kormányt és azt se tudja merre van arccal,szóval ki lehet elé menni be lehet vágni a sávjába,azzal csak magadnak teszel jót mert nem kell kilómétereket mögötte araszolni.

2016. febr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nos, ez utóbbi állítással sajnos egyet tudok érteni.
2016. febr. 26. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!