Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rádióban miért mondják be a...

A rádióban miért mondják be a traffipaxok helyét?

Figyelt kérdés

Egyes rádiókban még a hallgatók által beküldött SMS-eket is beolvassák, hogy hol mérnek a rendőrök. Ez olyan, mintha buzdítanának arra, hogy máshol lehet száguldozni, de itt-ott jobban figyeljenek azt autósok. Nem a közlekedési szabályok betartása lenne a jó mindenkinek?


Aki belefut egy-egy mérésbe, legalább a bírságból tanulna, de így, hogy nyíltan tudhatóak a mérések helyei, nem elég hatékony a sebességmérés szerintem. A parasztabb autós ezeken a helyeken lassít, 100 méter után meg ugyanúgy tovább száguldozik, esetleg baleseteket okoz stb..



2016. ápr. 13. 10:31
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
42%

Másod sorban pedig az a lista nem jó semmire. Hiába mondják be a hivatalos napi előrejelzést, nem ott fognak mérni. Ráadásul elég nagy intervallumban adják meg pl. 8-18 óra között valamikor, amivel szintén nem mész semmire. Ezek a megyei előrejelzések jó, ha 10%-ban pontosak. A budapestinél valamivel jobb az arány, de ott se 100%, és nincs is benn az összes mérés. Tapasztalat.


Összegzés képp: a Pénzbeszedős méréseket jó, ha bemondják. Ahol indokolt valóban asebességhatár, és veszéyles ah ely, ott indokolt a sebességmérés is. Azt nem kell bemondani; de a sunyi méréseket igen, mert az a pénzbeszedésről szól, nem a balesetmegelőzésről.

2016. ápr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
58%
Vannak telefonos progik amik sokkal részletesebbek mint a rádiós bejelentés trafipax ügyben. Azt miért nem kérdőjelezed meg? A fix trafik helyei is publikusak a hatóság megtehette volna hogy elrejti vagy kamu kamerákat is kihelyez ,kamu adatokat ad meg ,de jobbnak látták bejelenteni a helyeket és az aktiválás idejét. Így is bőven sokat aratnak ezek a mérések,aki meg tud róluk az előre lassít és így csak elérik a célt is.
2016. ápr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
45%

#29 Ha egy ember nem alkalmas egészségügyi szempontból autóvezetésre, annak nem a volán mögött van a helye, hanem bármelyik másik helyen az autóban. Amúgy nem hinném, hogy tele van az ország olyan kriplikkel, akiknek benne van a jogsijában, hogy nem mehetnek országúton 90-nel, faluban 50-nel, a Hungárián meg 70-nel.


Ha egy autó nem tud országúton 90-nél fékezni, kanyarodni stb. biztonságosan, annak nem az országúton van a helye, hanem a szervizben, vagy egy traileren a szerviz felé. Amelyik 90-nel nem tud biztonságosan menni az országúton, az 70-nek meg 50-nel sem tud. Vágod? Szóval a műszaki állapotra hivatkozni, hogy miért nem megy rendesen, az nonszensz. Egy autó vagy tud menni rendesen az úton, vagy semmi keresnivalója nincs ott, mert csak veszélyeztet mindenkit, és szervizben a helye.

2016. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
47%
Elég lett volna egy -bocs tévedtem,nem tudtam- beírás is ,de nem is várok mást a "nekem mindig igazam van,ha nem, akkor is" fajtádtól.De bizony ott a helye a korlátozott jogsisoknak is , mert nekik sokkal több szükségük van a helyváltoztatásra alkalmas autóra ,mint neked aki egészséges és tudna vígan buszra pattanni meg kilométereket gyalogolni. Gondolom te szoktál keresztbe beparkolni a rokkanthelyre is mert a kripli maradjon otthon mit autókázik...Majd ha egy hozzád hasonló idegbeteg neked jön, mert neki a 120 a kényelmes városban, és utána te leszel a "kripli" akkor majd átgondolod az életed,addig könnyű a magas lóról osztani az észt. De mindez csak kutyaugatás, amit itt leművelsz ami nem hallatszik sem a mennyországba sem a törvényhozásba. A kocsmában majd lehet háborogni ,de az utakon ugyanúgy menni fognak előtted 70-80-al meg 40 -el és amíg nem változtatsz a hozzáállásodon addig ez csakis téged fog idegesíteni, nem azt ,aki előtted megy. Én is szoktam 70-el menni más mögött,és nem zavar. Szépen kivárom a soromat ami maximum 5 perc és előzök. Nem szidok senkit mert olyan dologért ami adott és változtatni nem lehet rajta ,teljesen logikátlan idegesíteni magam,ezzel egyes egyedül magamnak ártanék.
2016. ápr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
54%

Ne nyivákolj már, a cammogók 99,99 százalékának nincs a jogsijában semmilyem megkötés. A cammogók 99,999 százaléka azért nem megy, mert sms-ezik, telefonál kihangosító nélkül persze, bambul meg ilyenek. Tudod hány barmot hagytam már el az autópályán, mikor lelassított minden átmenet nélkül 90-re, mert éppen jött egy telefonhívás?

Vagy hány hülye mögött caplattam már, aki nem volt hajlandó téli gumit feltenni a hóban?

És hány barom van, aki egyszerűen csak spórol a benzinnel, beszerelteti a gázt a kocsiba, és nem megy többel a pályán 100-nál, vagy tényleg sz.. r az autója, de b..szik megcsináltatni, szervizeltetni? Az esetek 99,9999 százalékában a világon semmi sem indokolja, hogy feltartson a vegytiszta bunkóságon és a KRESZ be nem tartásán, és a kocsi megfelelő szervizelésén kívül.


Ja, és nem parkolok sem keresztbe, sem roki helyre.

2016. ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
47%
Oké ,ez a te reprezentatív igen nagy mintavételezésű statisztikád és én el is hiszem ,hogy biztos így van. De csak ismételni tudom,ez van , be kell venni a leszarom tablettát és nem hőbörögni,mert a világon semmi nem fog tőle megváltozni ha idegesíted magad ,csak hibázol és rosszkor előzöl és akkor van a baj. Mindenesetre hogy témánál maradjunk ,őket legalább biztos nem kapja le a traffipax :))
2016. ápr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
0%

A telefonálgatót már szerencsére lekapja az új intelligens :) Na, mindegy, viccen kívül, nem okozok balesetet, de tényleg szidom az anyját az olyannak, akiket már felsoroltam.

Mellesleg még mindig nem értem, hogy ha az autó alkalmas rá, akkor egy féllábú ember, vagy automataváltóra kényszerített ember miért nem tud gyorsabban menni. Ha valaki nem képes vészfékezni, annak nem szabad jogsit adni, mert az, ha 40-nel megy, akkor is veszélyes, simán elcsapja az elé ugró gyereket.. És ez a vészfékezés igen/nem kérdése, nem a sebességé.

2016. ápr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Beviz Elek ***** válasza:
42%
Jól teszik! Bár inkább mindegyik traffit meg kellene mosni a Dunában!
2016. máj. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Utolsó: szeretnél száguldozni, igaz? :o)
2016. máj. 16. 14:05
 40/41 Beviz Elek ***** válasza:
42%
Nem száguldozni, hanem dinamikusan haladni. Így is szoktam, de úgy jobb lenne :)
2016. máj. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!