Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért vannak egyesek annyira...

Miért vannak egyesek annyira oda a németek vezetési stílusától?

Figyelt kérdés

Nekem csak az tűnt fel hogy nagyon bambák. Van amikor cammog a kamion a megengedett 70-nel, belátható több km-es szakasz, az előzás sincs tiltva, és 8-10 kocsi szépen birka mód cammog utána, ami az ember már nem vállalhat be leelőzni, mert ahhoz már hosszú a kocsisor. Mondjuk pont ma volt egy ilyen szitu ahol még a sort is be lehetett vállalni minden veszélyeztetés és sebességtúllépés nélkül, de senkinek nem jutott eszébe hogy lehet 100-zal menni.


Meg aztán van a másik véglet, leginkább a vw-csoportból, aki ki nem bírja ha valaki előtte van 100-zal, neki még záróvonalon is meg kell előzni.


Sokan az udvariaságot említik. Én még ezt sem annyira tapasztaltam, csak azt hogy legtöbbször kivárja a sorát ha kell, de amint szabálytalanságot lát, azonnal hangos dudálással elég bunkó mód jelzi. (ez ugye kultúrális külömbség, mert magyarországon akkor is dudál meg hőbörög ha nincs igaza)


Szóval ez a kép pont nem azt mutatja, amit a városi legendákból lehetett régen hallani. Pont egy német ismerősöm monta hogy ha dániból megy haza, mindjárt érezhető hogy átlépte a határt mert sokkal bunkóbban közlekednek.



2016. ápr. 15. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hidd el van rosszabb is ennél sokkal, bár nem feltétlen csak a németek iyleneke.
2016. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hallottam az olaszokról, meg a tunéziaiakról. De azok nem a bambaság miatt voltak rosszak állítlag.:)
2016. ápr. 15. 21:07
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, melyik nemet telepulesen vagy, de ahol en vagyok nagyon pozitiv a mentalitasa az autosoknak. Itt elkepesztoen udvariasak, es nagyon vigyaznak a gyalogosokra, plane a gyerekekre iskolaidoben. Betartjak a sebessegeket, es ha dugo is van turelmesek, nem huzzak rad a kocsit, ha beakarsz tolakodni, hanem inkabb beengednek. En csak pozitivan tudok beszelni a tapasztalataim alapjan, 2 eve elek itt. Az teny, hogy vannak kicsit bambabbak, de hol nincsenek?
2016. ápr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt mi is megfigyeltük, hogy nem vezetnek valami jól,nem dinamikusak,nem figyelnek sokszor,ami balesetveszélyes. De az átlagember abból indul ki, hogy egyszer járt Németországban,és amikor át akart kelni a zebrán, elengedte az autós és ebből levonja a következtetést,hogy ott "minden tökéletes". Ahol anno laktam, heti szinten volt baleset a kereszteződésben.
2016. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3#: Északon vagyok Wolfsburg közelében. Itt nagyon gyakori hogy vagy bénáznak, vagy letolnak. Volt olyan is hogy a 60-as táblánál 65-tel mentem, amikor meg jött az 50-es, óvatosan fékeztem, tényleg csak óvatosan, mert a seggemben volt a kisteher, valami céges, és elkezdett villogni hogy mi az hogy betartom a korlátot.


Ugyanez a városban, belső sáv, minden sáv tele volt, párhuzamos közlekedés kialakult, az egész 2 sor gurul 50-nel, a mögöttem levő lupós meg villog folyamatosan.

Na itt már azért elég volt, és lassítottam, itt sem satu, de azért nem is olyan finoman mint amit korábban írtam le, persze mindjár neki állt feljebb és még dudált is hozzá. A vicc az volt hogy 50 méterrel arrább meg be kellett sorolni a jobb sávban álló sor végére, mert be akart kanyarodni.


Gondolom te valahol délen lehetsz, bajoroknál illetve frankoknál találkoztam gyakrabban olyannal, hogy a 7-es BMW-s már már túlzottan udvariasan jó előre megállt hogy átengedje a gyalogos öregembert, aki még 3-4 méterrre volt a padkától.

2016. ápr. 16. 19:47
 6/11 anonim ***** válasza:
igen en a bajoroknal elek,Munchentol 30 km-re es itt semmi okom a panaszra
2016. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én az elmúlt időszakban többször is megjártam Németországot. Főleg az A6-ost használva, és azt kell mondjam katasztrófa. Azt vettem észre, hogy a H-s rendszám mintha vörös posztó lenne. Nem fogják fel, hogy esetleg én is azért nem megyek, mert előttem egy másik szerencsétlenkedik. Egyből előítélet, hogy biztos én tartom fel a sort. (A sor közepén...) Tipikus, hogy pályán megyünk egymás mögött, egyszer csak rájön a bolondóra, megelőz, majd elkezdi előttem "elrontani a tempomatomat". Vagy megelőzöm, rájön, hogy jé, itt tényleg lehet gyorsabban menni, majd csakazért is visszaelőz. Simán sorolnak be jobbra kanyarodó sávba balra kanyarodni, de úgy hogy már abban a sorban is sort csinálnak a szabálytalankodók. elkezd előzgetni, majd újra és újra beérem a következő kamion mögött, vagy stau-ban. Jobbra tartás 0, rosszabb mint az M7. Olyan képeket csinálhattam volna. Komolyan mondom néhány külföldi jobb "német vezető", mint néhány echte német.
2017. okt. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja igen, ezt én is tapasztaltam, hogy mondjuk 160-al megelőzöm, mert ő 120 körül autózik. Jön egy 120-es tábla, lelassítok, majd elkezd felzárkózni, akár gyorsít is 130-ra, jön a 100-as tábla, lassítok, és szinte 130-140-es tempóval visszaelőz. Majd jön a 80-as tábla, amiből csak a másodikat veszi észre, és a városban beáll egy piros lámpához, én meg elmegyek mellette. Ó mennyi hasonló élménye van az embernek csak pár nap leforgása alatt.
2017. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még egy aztán befejeztem. Simán hajtanak át piroson is, mert nehogy már egy magyar mellé, vagy mögé kelljen beállni, aki lassított a sárgához. És hogy megmutassa, hogy ki itt az übermensch. Szóval semmivel, de semmivel nem jobb vezetők, mint mondjuk a hollandok, vagy magyarok. Lehet a sok bevándorlóra fogni, de szerintem az átlag német is sokat hígult az elmúlt 10 évben.
2017. okt. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát rólam nem tudják hogy magyar vagyok, de akkor is sokan így viselkednek. Szóval ne vedd magadra, egymással is hülyék. Pont úgy mint otthon, itt is sok féle ember van, csak a bunkó az másképp bunkó mint magyarországon.


Mostanában teherautósokkal volt több afférom. Leginkább olyanok, akik vagy azért villogtak, mert:

1. be merem tartani falu főútján az 50-et, és neki lassítania kell.


2. Neki 70 a megengedett főúton, nekem a kereszteződés után 100, és meg merészelem előzni belátható útszakaszon, ahol szabad is egyébként.


3. Utolér, mert modjuk a pályán korlátozás van, és be merem tartani, esetleg előttem sem mennek.

2017. okt. 17. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!