Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Háromsávos úton, jobboldalról...

Háromsávos úton, jobboldalról szabad előzni belvárosban?

Figyelt kérdés

Autópályán tudom hogy nem lehet, de így van belvárosban is, vagy csak baloldalról szabad előzni?

Előre is köszi! -)


2010. ápr. 10. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Hivatalosan nem! A párhuzamos közlekedés szabályait minden esetben be kell tartani! Tehát jobbról nem előzhetsz belvárosban sem! Ha egy lassabban haladó járművel szeretnél megelőzni, akkor neki kötelessége a bal szélső sávba menni, hogy szabadon biztosítsa neked a továbbhaladást!
2010. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

13:03

Értem és kösz!

"akkor neki kötelessége a bal szélső sávba menni, hogy szabadon biztosítsa neked a továbbhaladást!"

Nem jobboldalsó sávba kell neki menni, ha én csak balról előzhetek?-)

2010. ápr. 10. 13:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg, bocsi elírtam, de látom így is megértetted! :)
2010. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

36. §

(4) Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza. Az ilyen módon haladó jármű mellett - a (6) bekezdés c) pontjában foglaltak megtartásával - fokozott figyelemmel jobbról el szabad haladni, a forgalmi sávokat azonban - a gyorsabb előrehaladás érdekében - kis távolságon belül ismételten változtatni, és ezzel a közlekedés résztvevőit zavarni tilos.

Ha nem kacsázol a sávok között akkor a külső sávban is elhaladhatsz a másik kocsi mellett, tehát igen SZABAD!!!

forrás:

[link]

2010. ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lemaradt:

kivétel:

6/c:

A párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten tilos kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt másik jármű mellett elhaladni.

2010. ápr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
És ilyenkor szokott a barom BMW-s villogni a kispolszkinak a középső sávbn beállt belső sávnál, hogy húzódjon le, mert a BMW az BMW.
2010. ápr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek az infót! -))
2010. ápr. 10. 16:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad jobbról _előzni_ . Elhaladni, azaz párhuzamosan közlekedni viszont szabad, ahogy a fent idézett szabály is mondja, kivétel 'zebra'.

Amúgy lenne jobbra tartási is, ezt úgy szoktam gondolni pl a körutakon, hogy balra a balf@szok, miközben értelmetlen módon a külső sávban szépen slisszolunk mellettük.. és még gyorsan sem hajtok.

2010. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!