Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen autók után csatolhatok...

Milyen autók után csatolhatok 2 tonnás autószállító trélert?

Figyelt kérdés
Az emlúlt héten a fent említett cél érdekében vettem egy 2002.11. havi Chrysler Grand Voyagert, aminek össztömege 2600 kg, saját tömege 1995 kg, gondolván azt, hogy megfelelő lesz, azonban nem gyártanak rá 2 tonnás vonóhorgot. Néztem egy másik autót, Volskwagen Passat B5, aminek az önsúlya ~1300 kg, viszont erre van 2 tonnás vonóhorog. Fura. Milyen autót ajánlanátok Nekem, amihez van 2 tonnás horog, illetve húzhat is 2 tonna össztömeg súlyt? Nagyon köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 24. 18:56
 1/6 A kérdező kommentje:
900e Ft-ig bezárólag érdekelne autó. :)
2016. máj. 24. 19:27
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Hát igen, érdekesek ezek a vontatások.

A lényeg, hogy azt kell nézd, amit ír a forgalmiban, vagyis hogy mennyi a vontatható tömeg.

Passat valóban elbír 2 tonnát, de csak ha muszáj, rendszeresen semmi esetre sem szabad erre használni. Elsősorban azért, mert a Passat túl könnyű a 2 tonnához képest, másrészt pedig nem sokáig bírná az erőátviteli rendszere.

Amire neked van szükséged, azok a régebbi terepjárók, mint a Mitsubishi Pajero, Nissan Patrol, Toyota Land Cruiser, stb. Ezek elhúznak egy házat is ha kell, a 2 tonna pedig csak a saját tömegük, tehát biztonságosan húzható velük 2 tonna, és simán bírja a mechanika is. Vagy még VW Transporter T4 a tipikus vontató kisbusz, azt hiszem, azzal pont 2 tonnát lehet még vontatni. Kis személyautót ne akarj venni ilyen célra.

2016. máj. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged, egyik ismerősöm összkerekes Octavia-val vontat trélert, innen gondoltam,hogy egy összkerekes Passat megfelelő lenne, T4-re, illetve Vito-ra gondoltam, viszont a Vitora sok a panasz, a T4 ereje pedig kevés lehet (80 pár Le).
2016. máj. 24. 21:05
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Ha kisbuszra gondoltál, akkor T4-ből a 2.5 TDI-t kell venni, 102 lóval. Nem tűnik soknak ez a lóerő, de tényleg mindenre elég. Csak a gond, hogy ennyiért nem tudom hogy milyen állapotút találsz.

Nem mondom hogy a Passat nem bírja el, de hosszútávon nem fogja bírni, és a forgalmojában se hinném, hogy azt írja, hogy 2 tonnát vontathat.

2016. máj. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Chrysler-nek a motorja sem birná, ha nincs hajszolva örök élet, elleben ha nagyon le van tervelve akár pár ezer km alatt kész lesz.
2016. máj. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azért azzal a 258lóerővel csak elhúz annyi súlyt a chrysler 300m mint a passat 90lóerővel...
2018. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!